Ворог не відмовився від своїх намірів: чи наважиться Путін оголосити мобілізацію

12 листопада 2023, 18:30
Читать новость на русском

Після численних спроб наступати на Авдіївку Росія зосередила свої зусилля на Бахмутському напрямку. При цьому Кремль, здається, зовсім не турбує суттєве зростання втрат особового складу, хоча це створює для нього серйозні загрози.

Такою думкою із 24 Каналом поділився народний депутат, секретар оборонного комітету Верховної Ради Роман Костенко. Він припустив, що Росії не вдасться пройти наступні пів року війни без оголошення мобілізації.

Дивіться також Путін зачастив у Ростов-на-Дону: це означає лише одне

Ситуація на Східному фронті

Важливо розуміти, що Москва, проводячи атаки поблизу Бахмута, водночас не відмовилась від свого наміру оточити Авдіївку, яка продовжує перебувати в загрозливому становищі.

Однак зі стратегічної точки зору, гіпотетична втрата Авдіївки не матиме суттєвого впливу на загальну ситуацію на сході України. Це відрізняє її, приміром, від Лиману та Куп’янську,

"Противник продовжує насідати (на позиції Сил оборони на Сході – 24 Канал). Він не відмовився від своїх намірів вийти на кордони Донецької та Луганської областей, задекларованих ще перед початком повномасштабного вторгнення", – наголосив нардеп.

Роман Костенко про ситуацію на фронті та загрози з боку Росії

Росія не зможе обійтись без мобілізації

Ще на початку літа 2023 року Москва почала планувати нову мобілізацію, оскільки прихований набір контрактників не дозволяв їй отримати суттєву перевагу на полі бою. Однак попри ці приготування згодом стало відомо, що агресор відмовиться від проведення мобілізації до переобрання Владіміра Путіна на новий термін.

Зверніть увагу! Президентські вибори в Росії мають відбутися 17 березня 2024 року. Водночас, за повідомленням ГУР, завдяки прихованій мобілізації Кремлю вдається отримувати близько 20 тисяч нових солдатів щомісяця. Однак після масштабних штурмів Авдіївки втрати ворога суттєво виросли починають перевищувати кількість новонабраних військових.

"Я слабо вірю, що підтримуючи поточний рівень наступальних дій, Росія зможе обійтися без мобілізації (до березня – 24 Канал). Можливо, Росії доведеться все ж таки провести призов до кінця цього року, щоб поповнити особовий склад бойових підрозділів”, – припустив Костенко.

Російське вторгнення в Україну: останні відомості

  • На контрольованих окупантами об'єктах продовжує квітнути бавовна. Так, 12 липня від вибуху зайнявся штаб російських військ у Мелітополі, розташований у колишньому відділенні "Нової пошти".
  • Водночас українські захисники мають успіхи й на морі. Спочатку безпрецедентно захищений ППО Керч зазнав ракетного нападу, в результаті чого було знищено корабель "Аскольд", а після цього було уражено 2 російські десантні катери
  • Також учора українські військові підняли прапор над прикордонним селом Тополя на Харківщині. Воно перебуває в сірій зоні через особливості місцевості, але відтепер синьо-жовтий прапор на кордоні нагадуватиме загарбникам, що незабаром їх на Харківщині не буде.