Небезпека для всього світу: Чаленко оцінив ядерні загрози, які транслює Росія
На тлі непевної ситуації у війні з Україною Путін вирішив скасувати ратифікацію Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, щоб вчергове спробувати зіграти на страхах Заходу. Однак найближчими днями відбудеться й інша подія, присвячена ядерній безпеці, яка матиме значний вплив на долю людства.
Такою думкою із 24 Каналом поділився керівник Центру аналізу та стратегії Ігор Чаленко. На його переконання, Росія намагається кинути виклик усьому світу своїми рішеннями щодо ядерної зброї.
Дивіться також Стало відомо, чим Захід пригрозив Росії та змусив припинити ядерний шантаж, – FT
Якою є ситуація в галузі ядерної зброї в світі
Відмова Росії від ратифікації договору про ядерні випробування відбудеться на тлі переговорів між США та Китаєм, у яких, за повідомленням WSJ, великий акцент буде спрямований на ядерну безпеку.
Китай має конкретну мету: досягнути паритету зі Сполученими Штатами та Росією щодо кількості ядерних боєголовок у своєму арсеналі. Якщо вірити Договору про скорочення наступальних озброєнь СНО-3, обидві країни повинні мати не більше 1550 боєголовок.
Пекін же станом на сьогодні має лише 500 атомних бомб і планує протягом наступних десяти років виробити ще 1000.
Проблема в тому, що кількість ядерної зброї, якою може володіти Китай, не регламентована ніякими договорами. Тому імовірно, що на зустрічі Джозефа Байдена та Сі Цзіньпіна будуть шукати формулу для рамкового документу з цього приводу,
– припустив аналітик.
Також можливо, що цей договір буде розширений і на інші країни “ядерного клубу”. Це було б гарним кроком для нормалізації відносин між Вашингтоном та Пекіном.
Росія погрожує світу
Своїми діями Росія намагається підкреслити, що вона готова до ядерної ескалації, перетворюючи зброю масового знищення з превентивної в наступальну. З огляду на це, у найближчому майбутньому питання ядерної зброї може стати предметом торгів між Вашингтоном, Пекіном та Москвою.
"Відмова Росії від договору про випробування ядерної зброї – це проблема не лише США, а й усього світу, тому що свого часу його підтримало понад 170 країн планети Земля", – наголосив Чаленко.
Ігор Чаленко про ядерний шантаж Кремля: дивіться відео
Інші новини світової ядерної безпеки
- Влітку цього року світ вчергове зіштовхнувся з ядерним терором Росії, яка утримує контроль над Запорізької АЕС у Енергодарі. Підконтрольні агресору спеціалісти замінували територію станції, що потенційно могло створити аварійну ситуацію. На щастя, завдяки роботі українських та світових дипломатів, найгіршого сценарію вдалося уникнути.
- Водночас ще одна держава-парія Іран поступово наближається до того, щоб мати ядерну зброю, попри всі намагання світу цього не допустити. На початку року Іран зумів збагатити свій уран до 84%, і, за потреби, маючи його та ракетне озброєння, він здатен створити ядерну боєголовку за лічені тижні.
- Водночас іншим шляхом щодо використання ядерного потенціалу пішла Німеччина, яка цьогоріч імплементувала рішення закрити всі атомні електростанції в країні. Такий захід планувала ще Ангела Меркель після аварії на станції Фукусіма в 2011 році.