Росія скупчує військо на кордоні з Україною: хто насправді допоможе протистояти Кремлю
"План Б Путіна". Під такою назвою вийшла стаття у авторитетному британському виданні The Guardians. У ній журналісти намагаються з'ясувати, навіщо Росія скопичує війська на кордоні з Україною. І доходять невтішного висновку.
На думку журналістів The Guardians, Путін намагається підвищити градус напруги, аби примусити Київ йти на поступки у врегулюванні конфлікту на Донбасі. А саме аби влада пішла на прямі перемовини з ватажками ОРДЛО.
До теми Пастка для Європи: міграційна криза може бути прикриттям для Путіна
Тим самим визнавши, що це внутрішній конфлікт і Росія нібито тут ні до чого. А ще Москва своїм брязканням зброєю намагається тиснути на Захід, який допомагає Україні.
Кремль прагне налякати українську владу
Крім того, Кремль прагне налякати українську владу, аби завадити ще більшому зближенню нашої держави з ЄС і особливо з НАТО. В Альянсі, розуміючи всю серйозність ситуації, закликали Росію утриматися від ескалації напруги на кордоні з Україною.
Ми маємо бути реалістичними щодо цих викликів і щодо значного нарощування військової присутності Росії. Ми бачимо незвичну концентрацію військ і ми знаємо, що Росія раніше була готова використати ці види військового потенціалу для агресивних дій проти України.
Підтримка Великобританії та ЄС
Добре розуміють наміри Росії і у Великій Британії. Там вже почали підготовку військового підрозділу для перекидання в Україну. Про це дізналися журналісти видання The Mirror. За їхніми даними, тренування спецпризначенців почалися відразу після того, як західна розвідка повідомила про підозрілу активність росіян біля українських кордонів.
400 – 600 солдатів напоготові. Їхнє спорядження спаковане і вони готові вилетіти до України і приземлитися там, чи висадитися за допомогою парашутів. Їх підготували до обох можливостей,
– зазначили у статті The Mirror.
Та звісно ж такої кількості не достатньо, аби стримати російську навалу. У Європі тим часом Україні кажуть: "Можемо підтримати лише на дипломатичному і політичному рівнях. А на військовому – ні".
"Ми продовжуватимемо діяти так само, в рамках дій, вжитих із часів, коли Росія захопила Крим і розпочала війну на Донбасі", – підкреслив верховний представник ЄС з питань безпеки і закордонних справ Жозель Боррель.
Чи допоможе Захід Україні у війні з Росією: дивіться сюжет 24 каналу
ЄС не зраджує Україні
Втім про зраду України не мовиться, переконані вітчизняні експерти.
"У європейців самих немає повноцінного військового альянсу. Сам по собі Європейський Союз не може допомогти, тому що у нього самостійної армії немає", – пояснив керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.
Рекомендуємо Україну скоро проситимуть вступити до НАТО, – прогнозує Резніков
Європейці вже довгий час намагаються домовитися про створення власних збройних сил, без участі НАТО. Втім ці переговори постійно впираються в небажання частини членів ЄС витрачати додаткові гроші на паралельні до Альянсу структури і в політичні амбіції інших.
Та попри таку роз'єднаність Європи в оборонних питаннях, це не означає, що ми не можемо розраховувати на військову допомогу окремих європейських країн.
Франція надзвичайно посилює питання безпеки в Європі, тому я думаю, теоретично можливо, навіть і Франція прислала б бригаду свою,
– підкреслив Мусієнко.
Поки ж французи лише традиційно висловлюють стурбованість щодо скупчення Росією військ на наших кордонах. А от Швеція вже зголосилася надіслати своїх військовиків до України. Щоправда, поки мовиться про військово-тренувальну місію.
Україна мусить готуватись до ймовірного наступу Росії
Та це чіткий сигнал Кремлю, що європейські країни не залишать нашу державу наодинці перед лицем російської агресії. Маємо й самі готуватися до ймовірного наступу Росії, переконані вітчизняні експерти. Бо оборона власної держави – це наша задача.
Треба розраховувати на власні сили і прямі договори з будь-якими країнами за межами того ж Північноатлантичного альянсу чи Європейського Союзу, чи будь-якого блоку. Основний упор треба робити на наших партнерів. Це у нас США, Великобританія, Канада, Польща, країни Балтії, Туреччина.
Україна вже почала цю роботу. Український міністр оборони поїхав до Вашингтона на перемовини зі своїм американським колегою. А головний український дипломат Дмитро Кулеба обговорив питання безпеки зі європейськими політиками і чиновниками НАТО в Брюсселі.
Читайте також Путін хоче переконати Байдена у своєму божевіллі: Україна нанесла удар Росії
Як заявив очільник вітчизняного МЗС, співпраця з Альянсом і європейськими партнерами в протистоянні російській агресії включатиме посилення санкційного тиску на Кремль і постачання зброї Україні.