Світ сів на виробничу голку Китаю: які глобальні наслідки це матиме

19 березня 2023, 17:57
Читать новость на русском

Сполучені Штати підтвердили, що окупанти використовують китайські боєприпаси на війні в Україні. Проте навряд зараз це вплине на відносини Вашингтона і Пекіна.

Так, наразі невідомо, чи ці боєприпаси виготовлені в Китаї, чи за ліцензією збиралися на російських складах. Про це 24 Каналу розповів політолог Олександр Антонюк.

Зверніть увагу Через банкрутство Кремля: як Росія та Білорусь стали поживою для Китаю

Чи зміняться відносини Заходу і Китаю

Вашингтону у будь-якому випадку ще треба буде довести, що снаряди мають китайське походження. Водночас Пекін діятиме надзвичайно обережно.

Отже, якщо Сполученим Штатам треба буде "присадити" Китай, то необхідно залучати Євросоюз та запроваджувати жорсткі санкції, які дійсно вдарять по КНР. А зараз Захід до цього не готовий.

Станом на цей рік західний світ поки не готовий до цього. Введення таких санкцій потребує вивезення виробничих потужностей та переналагодження їх як у Європі, так і Сполучених Штатах,
– зауважив політолог.

Річ у тім, що західним країнам було дуже вигідно переносити свої виробництва до Китаю через дешеву робочу силу. Відтак, якщо раніше частина Європи сиділа на газовій голці Росії, то сьогодні західний світ – на виробничій і тепер за це треба платити.

Антонюк припустив, чи готовий сьогодні Захід різко діяти щодо Китаю: дивіться відео

"Це є наслідки за помилки та жадібність, яка була присутня у минулому столітті", – підкреслив політолог.

Тож коли Вашингтон зможе довести, що боєприпаси, які використовує Росія на війні в Україні є китайськими – може бути політична заява. Або ж шукатимуть інші шляхи комунікації.

Однак доведення того, що Китай постачає Росії озброєння буде ще одним важливим аргументом, чому наші союзники мають надавати більше озброєння. Можливо навіть далекобійного, яке відкриє більше можливостей щодо зменшення запасів ворога.

Китай допомагає Росії: що відомо

  • У виданні Politico заявили, що китайські компанії, зокрема урядові, відправляли до Росії зброю. За інформацією журналістів, постачання відбувалися в період з червня по грудень 2022 року.
  • Зокрема, один із найбільших державних оборонних підрядників країни China North Industries Group Corporation Limited у червні 2022 року відправив гвинтівки російській компанії "Техкрім", яка веде справи з російською державою та військовими. Мовиться про 1 000 штурмових гвинтівок та інше обладнання.
  • Лідер Китаю Сі Цзіньпін зустрінеться з Владіміром Путіним під час візиту до Росії з 20 по 22 березня. Зокрема, аби обговорити схеми ухилення від санкцій і інтерес Китаю до посередництва у врегулюванні війни в Україні шляхом переговорів.