Росія нарощує ядерний арсенал у Калінінграді, "на порозі у НАТО", – CNN
Калінінградська область – російська територія, затиснута між Польщею та Прибалтикою, але від'єднана від решти Росії, а також осередок напруги між Росією та Заходом. CNN отримали супутникові фото, які свідчать, що Росія суттєво оновлює свої військові об'єкти у регіоні, посилюючи стратегічний форпост біля кордонів НАТО у тому числі ракетами, здатними нести ядерні боєголовки.
Трохи раніше уже публікувалися аерофотографії, які доводять, що Росія влітку модернізувала бункер зі зберігання ядерної зброї на території Калінінградської області. Нові ж знімки свідчать, що оновлюються ще чотири великих об'єкти. Про це розповіли у CNN.
Читайте також: Росія перекидає до Азовського моря кораблі з потужним озброєнням: деталі
Аналіз супутникових фотографій дозволив також зауважити до 40 нових бункерів на військових об'єктах поблизу Приморська, другого за величиною в Росії порту Балтійського моря. До слова, ці бункери були зведені усього за 10 тижнів.
Аналіз супутникових фотографій дозволив також зауважити до 40 нових бункерів
А трохи на північ від Калінінграда оновлюється Чкаловська авіабаза. До неї будують нові залізничні лінії та встановлюють новітнє обладнання, що дозволятиме літакам вилітати та приземлятися навіть у нельотну погоду.
На північ від Калінінграда оновлюється Чкаловська авіабаза
Суттєво оновлюється військова база в Черняховську
Росія наразі не відреагувала на прохання CNN прокоментувати нові свідчення про військову модернізацію в Калінінграді. Представник США, керівник американських ВМС у євроафриканському регіоні Джеймс Фогго, також не коментував безпосередньо нових зображень, але заявив, що військова присутність Росії у Балтії не перешкоджає НАТО працювати в регіоні: "У них немає моста, який досягав би Калінінграда. А нас не лякають наявні там системи".
До слова, Калінінград розташований на відстані 482 кілометри на захід від материкової частини Росії. Оскільки напруженість між НАТО та Росією загострилася, Калінінград став основною лінією розломів у їхніх відносинах. НАТО активізував свою військову присутність у Прибалтиці, до того ж президент США Дональд Трамп вимагає, щоб інші члени НАТО більше витрачали на оборонні витрати. Але Калінінград не є єдиним кордоном і єдиною проблемою між Росією та НАТО.