Про це повідомив начальник військового управління корпусом морської піхоти Нідерландів генерал Джефф МакМутрі, передає The Telegraph.

Читайте також: У Нідерландах заявили про війну нового типу з Росією

За словами МакМутрі, коли британські та нідерландські військові проводили навчання в рамках протиракетної оборони в Арктиці, в регіоні збільшилася кількість російських кораблів.

Ми бачимо більше російських кораблів, ніж зазвичай, вони наближаються до нас ближче, ніж у минулі десятиліття,
– сказав він.

Генерал наголошує, що під час навчань над військовими кораблями Великобританії та Нідерландів постійно літали російські винищувачі.

"Вони явно хочуть, щоб їхня присутність була видимою", – заявив МакМутрі.

Нагадаємо, у жовтні-листопаді в Норвегії відбудуться навчання НАТО "Trident Juncture-2018" – вони стануть одними з найбільших в історії альянсу. У них будуть залучать близько 45 тисяч осіб з 31 країни, понад 150 літальних апаратів, 60 кораблів. Українські військові також візьмуть участь у тренуваннях.

Окрім того, раніше Велика Британія заявила, перекине 800 військовослужбовців на нову військову базу на півночі Норвегії вже у 2019 році. Таке рішення країна прийняла через активність Росії в арктичному регіоні, яка зросла протягом останніх років.

Що таке НАТО?Військово-політичний блок, який об'єднує більшість країн Європи, США і Канади. Це "трансатлантичний форум" для проведення країнами-союзниками консультацій з будь-яких питань, що зачіпають життєво важливі інтереси його членів, включаючи події, здатні поставити під загрозу їхню безпеку. Однією з цілей НАТО є забезпечення стримування будь-якої форми агресії щодо території будь-якої держави-члена НАТО або захисту від неї. На сьогодні членами НАТО є 29 країн.

У чому небезпека дій Росії в Арктиці?Президент Росії Володимир Путін нарощує потужне військо уздовж арктичного узбережжя. Навесні 2017 року Міністерство оборони Росії повідомляло, що добудовує в Арктиці військові містечка, а також відновлює мережу полярних аеродромів. Москва також заявила про намір розгорнути в Арктиці дві нові зенітні ракетні системи С-400 "Тріумф". У 2016 році завершилося будівництво великої військової бази "Арктичний трилисник" на Землі Франца-Йосипа. Арктика охоплює центральну частину Північного Льодовитого океану, його регіональні моря, такі як Баренцове, Карське і Чукотське, а також території Канади, Данії, Фінляндії, Ісландії, Норвегії, Російської Федерації, Швеції та США.