Росія "обурилась" через українізацію освіти в України

12 вересня 2017, 12:45
Читать новость на русском

Російська влада вважає неприйнятним бажання української влади українізувати освіту в Україні. І дуже обурюється з цього приводу.

Російські можновладці переконані, що Україна утискає російськомовних жителів. Обурення росіян викликає те, що законом "Про освіту" визначено, що мовою освітнього процесу в закладах освіти є державна мова. Про це йдеться в коментарі МЗС Росії.

"Очевидно, що головною метою нинішніх українських законотворців є максимальне обмеження інтересів мільйонів російськомовних жителів України, насильницьке встановлення в багатонаціональній державі моноетнічного мовного режиму", – переконані в російському МЗС.

Читайте також: Нові стандарти освіти в Україні: що змінить реформа

Не обійшлося і без образ в сторону української влади, яку називають "майданною". А також намаганням показати свою обізнаність в Конституції України.

"Розглядаємо цей крок як спробу "майданної" влади здійснити повну українізацію освітнього простору країни, що прямо суперечить як її Конституції, так і взятим Києвом на себе міжнародним зобов'язанням у гуманітарній сфері", – йдеться в заяві.

Читайте також: Російське МЗС перекрутило на свій лад слова Меркель про Крим і "пожартувало" з неї

І в боротьбі проти українського закону "Про освіту" готові до об’єднання з Польщею, Угорщиною, Румунією та Молдовою.

До слова, одна з цих країн вже поскаржилась на Україну через освітній закон в ОБСЄ, ООН та Євросоюз.

Читайте також: У Міносвіти відповіли на закиди щодо мови навчання в школах

Варто зазначити, що у закладах освіти, відповідно до освітньої програми, можуть викладатися одна або декілька дисциплін двома та більше мовами - державною мовою, англійською мовою, іншими офіційними мовами Європейського Союзу.

Особам, які належать до національних меншин України, гарантується право на навчання в комунальних закладах для здобуття освіти поряд з державною мовою відповідної національної меншини. Це право реалізується через класи (групи) з навчанням мовою відповідної національної меншини поряд з державною мовою.

Особам, які належать до корінних народів України, гарантується право на навчання в комунальних закладах дошкільної і загальної середньої освіти поряд з державною мовою відповідного корінного народу. Це право реалізується через створення класів (груп) з навчанням мовою цього народу поряд з державною мовою.

Крім того, у Прикінцевих положеннях закону встановлено, що особи, які належать до корінних народів, національних меншин України і розпочали здобуття загальної середньої освіти до 1 вересня 2018 року, до 1 вересня 2020 року подовжують здобувати таку освіту відповідно до правил, які діють до набрання чинності даним законом з поступовим збільшенням кількості навчальних предметів, що вивчаються українською мовою.