На думку офіційного Будапешта, ухвалений Верховною Радою України освітній закон утискатиме права угорської меншини в Україні, передає "Радіо Свобода".

Листи зі скаргами було надіслано до генерального секретаря ОБСЄ, уповноваженого організації у справах нацменшин та чинного голови ОБСЄ, а також до верховного комісара ООН із прав людини і комісара ЄС з питань розширення та європейської політики добросусідства.

Читайте також: У Міносвіти відповіли на закиди щодо мови навчання в школах

Як заявив міністр МЗС Угорщини Петер Сійярто на прес-конференції в Будапешті, його країна також просить вжити невідкладних заходів, щоб цей закон не вступив у дію. Окрім того, до Президента України Петра Порошенка звернулась група угорських депутатів з проханням не підтримувати цей закон.

До цього угорським дипломатам дали настанову не підтримували жодної української ініціативи у міжнародних організаціях, а також заявили, що Угорщина віднині не підтримуватиме важливі для України рішення, а то й перешкоджатиме їм. При цьому Угорщина вимагатиме внести поправки у мовну статтю закону України про освіту.

Окрім того, МЗС Угорщини викликало на розмову посла України Любов Непоп.

Читайте також: Євросоюз не визнав вибори в окупованому Криму

В ситуацію навіть довелося втрутитися міністру закордонних справ України Павлу Клімкіну. Однак його заява про те, що всі нацменшини в Україні повинні володіти державною мовою, не надто задовольнили угорців.

"Ці пояснення я вважаю цинічними і неправедними, які не підтверджують правомірність ситуації", – заявив після цього Петер Сійярто.

Хоча у Павла Клімкіна є інші аргументи. За його даними, 75% випускників Берегівського району Закарпаття, де переважає угорська мова, не здали ЗНО з української мови. Відтак вони не могли поступити у ВНЗ для здобуття вищої освіти.

Нагадаємо, окрім Угорщини, з критикою нового закону "Про освіту" виступила і Румунія.