Росія робить з українців ворогів Польщі замість себе, – Забужко
Користуючись важелями впливу в польській політиці, Кремль намагається нав’язати полякам головного ворога Україну, а не Росію. Росіяни виштовхують на передній план у Польщі Волинську трагедію замість катастрофи польського літака у Смоленську і масових розстрілів НКВД польських офіцерів у Катині.
Таку думку висловила у коментарі сайту 24 українська письменниця Оксана Забужко.
Тут немає нічого нового. Це інформаційна війна, яка триває не перший рік. Кремль застосовує технологію поділу Польщі після катастрофи під Смоленськом (катастрофа літака з польським президентом Лехом Качинським на борту у 2010 році, – "24"). Поляків навмисно розділили на тих, хто вірить, що це російський слід, і на тих, хто вважає перших навіженими,
– наголосила Забужко.
Читайте також: Україна не повинна мовчати, – експерт про скандал із Польщею
Вона додала, що росіяни намагалися поділити поляків за схожими принципами, як Кремль звик ділити Україну, роздмухуючи конфлікт між Галичиною та Донбасом. Однак в Україні поділ не спрацював, на відміну від Польщі.
Письменниця нагадала, як влітку 2013 року на річницю Волинської трагедії у польських медіа почалася справжня істерія зі звинуваченнями на адресу УПА.
"Це російські спроби в польській свідомості закритися Україною. Росія пробує передати Україні свій образ ворога завдяки ресурсам у польській політиці. Росія обрала технологію "орбанізації" Європи (Віктор Орбан – прем’єр Угорщини, відомий проросійкою позицією, – "24"). В нинішньому польському уряді такі ресурси є і поляки про них знають", – запевнила письменниця.
Читайте також: Україна пішла на невиправдану поступку Польщі, – політолог
Говорячи про "російські ресурси" в Польщі, Забужко нагадала, що, зокрема, нещодавно на території нашого західного сусіда вийшла книжка про зв’язки міністра оборони Польщі Антонія Мацеровича з російською розвідкою і пострадянським мафіозі Семеном Могилевичем.
Нагадаємо, Польща заборонила в’їзд у країну Святославу Шереметі – відповідальному секретарю Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам'яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій. Це відбулося після зустрічі у Польщі українських чиновників та дипломатів, де домовилися про співпрацю в питаннях історичного минулого. У Міністерстві закордонних справ України провели розмову з послом Яном Пєклом щодо недопуску відповідального секретаря Святослава Шеремети до Польщі. У самій Польщі вже відреагували на таку заборону. А на марші націоналістів у Варшаві її учасники несли банери про Львів та Вільнюс.