Про це розповів сам Шеремета, передає "Радіо Свобода".

Читайте також: Не такий страшний поляк, як його малюють, або Навіщо Польщі "війна" з Україною

Він зазначив, що їхав у містечко Ланцут з делегацією товариства "Надсяння" на український військовий цвинтар для вшанування пам’яті близько 400 українських вояків Української галицької армії та Армії Української Народної Республіки.

"Спершу мене на польському кордоні у пункті перетину "Медика" польський прикордонник попросив відійти і почекати старшого зміни. Автобус з групою, з якою я їхав, пропустили у Польщу. Мій паспорт забрали і зараз я очікую у залі", – заявив Шеремета.

Шеремета розповів, що причини недопуску йому не повідомили. Водночас, за його словами, прикордонник зауважив, що термін заборони на в'їзд до Польщі – 1 рік, а німецьку візу, за якою українець намагався перетнути кордон, буде анульовано.

Я не розумію причини, чому мене не пропускають у Польщу, і очікую на пояснення польської сторони. Не бачу причин, чому мене не впустили,
– заявив Шеремета.

Офіційних коментарів польських прикордонних служб чи МЗС щодо заборони в'їзду чоловіку наразі немає.

Таким чином Святослав Шеремета є першим українцем із так званого "чорного списку" Ващиковського, якого не пустили в країну.

Нагадаємо, на початку листопада глава МЗС Польщі Вітольд Ващиковський заявив про складання "чорних списків" українських політиків з антипольськими поглядами. Згодом Ващиковський додав, що список "небажаних осіб" є коротким і містить усього "кілька прізвищ".