"Отруїв Буданову" і "купив віллу гітлерівського міністра": ворог поширює фейки про Зеленського
Російські пропагандисти поширюють у мережі фейки про Володимира Зеленського. Так, Президенту України приписують "отруєння дружини Буданова", а також "купівлю вілли гітлерівського міністра Геббельса".
Про це повідомлять Центр протидії дезінформації та Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки. Там наголосили, що ворог не полишає спроб дискредитувати Зеленського.
До теми ФСБ готує інформаційну операцію проти України: ДБР натякає на причетність Дубінського
Фейк про отруєння дружини Буданова
Російські пропагандисти запустили фейки під гучними заголовками: "За отруєнням дружини Буданова стоїть Зеленський". Втім, це лише вигадки окупантів, які намагаються дискредитувати Зеленського.
У своїх дописах телеграм-канали посилаються на видання Weekly Blitz. Однак варто зважати, що воно поширює проросійські наративи та брехню про Україну, а його редактор Салах Уддін Шоаіб Чоудхурі довго працював головним кореспондентом російської пропагандистської агенції ТАСС у Бангладеші.
Окрім того, автор опублікованої статті, яка є першоджерелом, також фейковий. Для його аватарки використали фото виконавчого директора аналітичного центру Kalam Research & Media.
Насправді ж, в організації замаху на дружину очільника ГУР МО Кирила Буданова Маріанну підозрюють російських високопосадовців. Разом з тим, наголошуємо, що розслідування ще триває й офіційної версії наразі немає.
Росіяни поширюють фейк про отруєння Буданової / Зображення Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки
Зеленський "купив віллу гітлерівського міністра"
Також мережею шириться фейкова новина, що Зеленський нібито "купив віллу гітлерівського міністра" Йозефа Геббельса. Пропагандистські російські телеграм-канали пишуть, мовляв, Президент України купив нерухомість за 8 мільйонів євро. Ба більше, про це нібито свідчать і документи компанії Film Heritage Inc, яка пов'язана з Зеленським, і яка "купила віллу".
Однак у Центрі протидії дезінформації встановили, що першоджерелом цієї інформації є нібито колишня співробітниця консалтингової компанії ВІМ Сабіна Мелс. Проте встановити особу Сабіни Мелс та її приналежність до BIM не вдалося, що ставить під сумнів існування такої особи.
Згодом фейк підхопили й інші ЗМІ – нігерійське видання Independent та вебсайт OKV e.V. Водночас у Центрі протидії дезінформації додали, що наповнення цих ресурсів відповідає російській пропагандистській риториці. Окрім того, нігерійські видання раніше вже розповсюджували фейки про Зеленського.
Росіяни не полишають спроб дискредитувати Володимира Зеленського, а поширюючи свою брехню від імені фейкових іноземних видань, вони намагаються надати їй більшої достовірності,
– наголосили в Центрі протидії дезінформації.