У Запорізькій облраді пояснили, коли стане очевидно, що росіяни покидають ЗАЕС

4 травня 2023, 03:46
Читать новость на русском

В українському Енергоатомі заявили, що так зване керівництво Запорізької АЕС масово йде у відпустки, напередодні очікуваного контрнаступу ЗСУ. Водночас у Запорізькій облраді вважають, що радіти передчасно й окупанти не збираються просто покидати ЗАЕС.

Про це 24 Каналу розповів депутат Запорізької обласної ради Сергій Лишенко. За його словами, якщо окупанти покидатимуть Запорізьку АЕС, то про це свідчитиме низка факторів.

Дивіться також Росіяни готуються до "жесту доброї волі" на ЗАЕС, – Центр нацспротиву

МАГАТЕ змусить зупинити роботу станції

Зокрема, мова йде про повну зупинку роботи АЕС, адже разом з керівництвом та російськими солдатами атомну станцію покинуть працівники Росатому та місцеві колаборанти, які свідомо пішли на співпрацю з ворогом та працюють на ЗАЕС. Відтак, під тиском МАГАТЕ, яке продовжує свою моніторингову місію на станції, вони будуть змушені зупинити роботу АЕС.

"Поки станція працює, казати, що є якісь серйозні підстави, що вони покидають АЕС, не варто. Можливо окремі керівники поїхали на нараду, у відпустку, або поїхали якомога далі від лінії фронту – щодо решти, то основна маса працівників на місці. Росіяни укріплюють територію, готуючись до стрілкових боїв", – заявив Лишенко.

Він додав, що МАГАТЕ контролює лише роботу станції та не втручається в інші справи. Їхня основна місія – не допустити техногенної катастрофи, яка завдасть шкоди усьому світу.

Ситуація на Запорізькій АЕС

  • За даними державного підприємства "Енергоатом", нинішні так звані керівники Запорізької АЕС масово відпрошуються у росіян нібито у відпустки.
  • Проте через критичний брак персоналу "керівникам" середньої ланки відмовляють. Натомість головний колаборант ЗАЕС Юрій Чернічук з 1 травня вже перебуває у Криму.
  • Розвідка Великої Британії вважає, що російські окупаційні війська інтегрують захоплену Запорізьку АЕС у свою тактичну оборону. Окупанти спорудили свої оборонні позиції з мішків з піском на корпусах реакторів.