У Росії відреагували на розмову Сі Цзіньпіна та Зеленського
Президент Володимир Зеленський 26 квітня поговорив з китайським лідером Сі Цзіньпіном. У Москві вже відреагували на розмову, однак традиційна риторика не змінилась.
Представниця МЗС Росії Марія Захарова заявила про готовність Китаю докладати зусиль для налагодження переговорів. Однак Київ, мовляв, це не приймає. Заяву чиновниці процитували російські ЗМІ, передає 24 Канал.
Важливо Вперше після вторгнення Росії: Зеленський провів тривалу розмову з Сі Цзіньпіном
Захарова говорить, нібито Україна демонструє неприйняття будь-яких здорових ініціатив, спрямованих на врегулювання. Хоча всім зрозуміло, що здорова ініціатива – це відступ російських військ з чужих територій.
Українська влада та їх західні куратори вже демонстрували свої можливості щодо замотування мирних ініціатив,
– стверджує Захарова.
Насправді українська влада неодноразово наголошувала, що Київ не відмовляється від переговорів, однак спочатку агресор повинен деокупувати всі наші території. Після цього можна вести перемовини, зокрема, про репарації.
Зеленський розкрив деталі розмови
Зеленський наголосив, що розмова тривала годину. Лідери України та Китаю обговорили весь комплекс актуальних питань двосторонніх відносин. Також Зеленський наголосив, що особливу увагу під час розмови приділили шляхам можливої взаємодії України та Китаю з метою встановлення справедливого і сталого миру.
"Ніхто не бажає миру більше, ніж український народ. Ми – на своїй землі і боремося за наше майбутнє, реалізовуючи невід'ємне право на самооборону", – наголосив Зеленський.
Український лідер зауважив, що мир має бути справедливим і стійким, заснованим на принципах міжнародного права та поваги до Статуту ООН. Зеленський додав, що територіальна цілісність України має бути відновлена в межах 1991 року.
Розмова Зеленського та Сі: що відомо
- Володимир Зеленський вперше від початку повномасштабної війни поспілкувався з президентом Китаю Сі Цзіньпіном. Розмова тривала годину.
- Зеленський впевнений, що розмова, а також призначення Посла України в Китаї дасть потужний поштовх розвитку двосторонніх відносин.
- Китайські ЗМІ уточнили, що сторони обмінялись думками про китайсько-українські стосунки та обговорили питання "кризи" в Україні.