"Українці воюють за нас": в Естонії заявили про знищення армії Росії, що загрожувала їм
Джерело:
РБК-УкраїнаЗа кілька років перед початком повномасштабного вторгнення в Україні, стотисячне російське угруповання стояло на кордонах з Естонією. Втім згодом Естонії перестала загрожувати небезпека. Тепер з російськими військовими розбираються вже в Україні.
Про це на форумі під егідою Атлантичної ради розповів міністр закордонних справ Естонії Маргус Тсахкна. За його словами, на місці України раніше могла бути й Естонія. Однак Україна взяла на себе серйозний удар з боку Росії.
Варто переглянути Перемога України, ядерні удари чи холодна війна: в ЄС назвали 4 можливі сценарії майбутнього
"Українці воюють замість нас"
У 2016 – 2017 роках, коли Маргус Тсахкна очолював Міністерство оборони Естонії, уряд країни фіксував постійну присутність російських військових поблизу кордону. Мовиться про близько 120-тисячне угруповання.
Вони перебували в готовності до дій протягом 24 годин, питання було тільки в тому, чи віддасть Путін такий наказ, чи ні... Ми були готові та не боялися,
– підкреслив Маргус Тсахкна.
Політик пояснив, що значна підтримка, яку Естонія надає Україні, йде з розумінням, що Збройні сили України відбиваються від росіян за них. Зараз такої загрози для Естонії фактично немає.
"Їх (російських військових – 24 Канал) послали до України, і більшість з них вже просто не існують, вони мертві. Замість нас їх позбулися українці… Українці насправді воюють зараз за нас — і замість нас", – наголосив міністр.
Міністр підкреслив, що для Естонії повномасштабна війна Росії проти України несе екзистенційну загрозу. До того ж це буде визначальним моментом для майбутнього трансатлантичної безпеки. На цьому тлі, відзначив Тсахкна, світ має допомогти Україні перемогти Росію остаточно. І зрештою, дати Україні стати членом як Євросоюзу, так і НАТО.
Між Естонією та Фінляндією пошкодили газопровід: винною може бути Росія
- У ніч на 8 жовтня на газопроводі Balticconnector сталася аварія. У момент сильного шторму там зафіксували зниження тиску й перекрили газогін. Дещо пізніше на газопроводі знайшли пошкоджену ділянку, а також несправність у кабелі зв'язку між Фінляндією та Естонією.
- На переконання Фінляндії газопровід пошкодили навмисне, а причетною до цього випадку може бути Росія.
- За кілька днів після інциденту, генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Альянс почне розслідування аварії. Якщо у ході слідства встановлять пряму причетність якоїсь країни, то в НАТО пообіцяли завдати "рішучої відповіді".
- У Міністерстві оборони Естонії переконані, що подібні ушкодження не могли стати наслідком роботи невеликого підводного робота чи одного дайвера. Очільника відомства Ханно Певкур заявив, що мовиться про масштабніші пошкодження.