Росію викрили на брехні в питанні миротворців ООН на Донбасі

27 серпня 2018, 18:51
Читать новость на русском

Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ не потребує миротворчого контингенту ООН для свого захисту на території Донбасу, як те намагається нав'язати Російська Федерація.

Про це заявив постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Ігор Прокопчук, передає "Інтерфакс".

Читайте також: Порошенко жорстко відреагував на позицію Путіна щодо миротворців на Донбасі

Україна наполягає на розгортанні місії ООН на всій території окупованого Донбасу та ділянці російсько-українського кордону, а також наділення їх широкими правами. Водночас, Росія заявляє, що миротворці повинні займатися лише забезпеченням охорони спостерігачів ОБСЄ вздовж лінії зіткнення.

У рамках ОБСЄ є чіткий погляд на те, що СММ не потребує контингенту ООН для захисту спостерігачів СММ. І це важливо, тому що це власне та хибна концепція, яку намагається нав'язати Російська Федерація: а давайте ми розмістимо миротворчий контингент ООН, який буде захищати СММ ОБСЄ, тобто вони рухатимуться за спостерігачами СММ. І тут позиція в ОБСЄ досить чітка – це непотрібно,
– наголосив дипломат.

Він підкреслив, що усе, що потрібно для безпеки спостерігачів СММ на Сході України, – це те, щоб сторони конфлікту, включаючи Росію, виконували взяті на себе зобов'язання, які стосуються як в цілому безпеки, але так само і безпеки спостерігачів СММ.

Прокопчук також запевнив, що ОБСЄ має розуміння того, що для просування політичного процесу на Донбасі необхідне вирішення безпекових питань і для цього потрібні миротворці ООН.

Він додав, що після узгодження та затвердження положень резолюції, що передбачає створення миротворчої місії ООН на Донбасі, ОБСЄ готова приєднатися, у міру необхідності, до питання імплементації положень.

Нагадаємо, раніше заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Георгій Тука розповів, що миротворча місія не може розпочатися на окупованих Росією територіях Донбасу без згоди Російської Федерації. Тому, оскільки Москва не проявляє жодних інтересів у цьому питанні, миротворці навряд чи зможуть ввійти на Схід України до кінця 2018 року.

Що таке миротворча місія?Це дії міжнародної спільноти задля запобігання виникненню міждержавних або внутрішніх конфліктів. Операції зі встановлення миру проводяться за обов'язкової згоди сторін конфлікту. У 2017 році Президент України Петро Порошенко висунув ідею введення миротворців на всю територію Донбасу. У відповідь на це президент Росії Володимир Путін висунув вимогу, що миротворці повинні перебувати на лінії розмежування "і ні на жодних інших територіях".