Все буде, але потім: Нетаньягу перервав засідання уряду, щоб поговорити з Путіним

10 грудня 2023, 16:26
Читать новость на русском

Джерело:

Haaretz

Беньямін Нетаньягу 10 грудня провів розмову з російським президентом Владіміром Путіним. Заради цих перемовин прем'єр Ізраїлю достроково покинув засідання кабінету міністрів.

З початку вторгнення ХАМАС до Ізраїлю це вже друга розмова – перші перемовини відбулися ще два місяці тому. Однією з тем стала напруженість у відносинах двох країн. 

Дивіться також На порозі нової війни․ Чому Венесуела хоче загарбати Гаяну, а Бразилія стягує війська до кордону

Розмова Нетаньягу та Путіна

Ізраїльські ЗМІ повідомляють, що прем'єр-міністр Беньямін Нетаньягу зранку 10 грудня покинув засідання кабінету міністрів до його завершення – задля розмови з Владіміром Путіним. Ізраїльський політик повернувся лише під кінець зібрання. 

Розмова з російським президентом тривала приблизно 50 хвилин. Хто став ініціатором цього дзвінка наразі невідомо. Це їх друга розмова з того часу, як ХАМАС вдерся на територію Ізраїлю. Перша бесіда відбулася 16 жовтня, тобто майже два місяці тому. 

Перемовини Нетаньягу та Путіна відбулися на тлі напруженості у відносинах двох країн. Прем'єр-міністр Ізраїлю висловив незадоволення заявами російських офіційних осіб в ООН та на інших форумах проти Ізраїлю. Також Ізраїль зазначив, що співпраця Росії та Ірану є небезпечною.

У Росії ж повідомили іншу версію – нібито Путін закликав до того, щоб не загострювати гуманітарну ситуацію та наголосив на необхідності звільнення жертв.

Путін та Близький Схід

  • Владімір Путін активізувався на Близькому Сході. Зокрема, 6 грудня він відвідав Саудівську Аравію та ОАЕ, а 7 грудня провів у Москві зустріч з президентом Ірану. Політичні експерти переконують, що напад ХАМАС змінив геополітичну ситуацію у цьому регіоні, зробивши неможливою співпрацю ОАЕ та Ізраїлю. Натомість утворюється інше неприродне поєднання – Росія, Саудівська Аравія, ОАЕ та Іран.
  • До нападу ХАМАС Росію на Близькому Сході ніхто й не хотів бачити – вона стрімко втрачала позиції. Країни почали рухатися на зближення з Заходом, однак позиція щодо Палестини змусила їх шукати іншого союзника. Путін вчасно з'явився там, запропонувавши свої послуги.
  • Саудівська Аравія ніколи не довіряла Ірану, але Путін може переконати її, що Захід їй не допомагає і не допоможе. Росія може запропонувати об'єднатись з нею і її союзниками, зокрема, Іраном.