В ЄС немає Бучі, Ірпеня, – експерт розповів, чи розуміють там, як далеко може зайти росія
Європа допомагає Україні у війні проти росії, надаючи озброєння. Проте там ще недостатньо усвідомлюють, яку загрозу становить москва для всієї європейської цивілізації.
Про це 24 каналу розповів професор, директор Інституту зовнішньополітичних досліджень Григорій Перепелиця. Він наголосив, що Україна наразі здійснює оборону всього східного флангу НАТО.
До речі Шлях України до ЄС вимірюється кількома векторами, – політолог Солонтай пояснив процес
"Європа не має Бучі, Ірпеня"
Перепелиця зазначив, що нині в Європі починають повільно усвідомлювати, що росія становить для них загрозу. Але достатньо проблематичним для Європи є розуміння того, наскільки далеко може піти москва.
Тому що вони не мають Бучі, Ірпеня, і російські ракети не долітають до їхньої території,
– сказав професор.
Він зауважив, що НАТО до червня вважало росію своїм стратегічним партнером. І лише на саміті у Мадриді москву визнали найсерйознішою і безпосередньою загрозою для безпеки союзників Північноатлантичного альянсу.
Їхня політика полягала в тому, щоб локалізувати цю війну росії проти України і представити як локальний конфлікт, який не повинен, за словами Столтенберга, вийти за межі кордонів України,
– заявив Перепелиця.
Він нагадав, що ще кілька місяців тому президент Франції Еммануель Макрон постійно дзвонив путіну, намагаючись домовитися й "зберегти обличчя" главі кремля.
Тобто до політиків це дуже туго доходить і навіть дотепер. І ми бачимо кволість, зокрема, у постачанні озброєнь. Вони постачають, але не в тій кількості, у якій нам потрібно відповідно до того, яку інтенсивність, потужність бойових дій веде російська федерація,
– наголосив експерт.
За його словами, Україна не отримує належної допомоги, адже більшість європейських політиків вважає, що головним те, щоб росія не пішла війною далі.
Перепелиця сказав, чи розуміє Європа, як далеко може зайти росія: дивіться відео
Що Європа може протиставити росії
Перепелиця зазначив, що Європа нині намагається щось протиставити кремлю. Одним із таких заходів є ускладнення видачі віз росіянам. Важливим кроком є також прагнення повністю позбутися імпорту російських енергоресурсів.
І головне – Європа має озброюватися. Вона має запускати військове виробництво, яке за 30 років опинилось у занепаді. А європейські країни НАТО менш ніж 1% витрачали на оборону,
– зауважив він.
Тепер, за словами експерта, в Європі дійшли до такої ситуації, що НАТО взагалі неспроможне захистити свій східний фланг.
І сьогодні Україна, до речі, здійснює оборону всього східного флангу НАТО. Тому Євросоюз має негайно збільшити допомогу і запустити своє військове виробництво, щоб збільшити боєздатність і своїх збройних сил, і надати допомогу Україні,
– наголосив Перепелиця.
Він зазначив, що в цьому контексті на саміті НАТО в Мадриді було ухвалено рішення про те, щоб допомогти Україні перейти на сучасне озброєння. Це є кроком до того, щоб наша країна оборонялася й здобула перемогу, а також до зміцнення оборони самого НАТО.
Адже, зауважив професор, росія готувалася до війни з НАТО на його східному фланзі. Тому що стратегічні навчання Захід-2017 та Захід-2021 були розгортанням російських військ, проведенням наступальної операції на східному фланзі НАТО, насамперед проти країн Балтії й Польщі. Україна ж відтягнула на себе все, захистивши всю Європу. І остання має це зрозуміти. Поки що Європа недостатньо це усвідомлює.
Відносини України і ЄС: що відомо
- У Євросоюзі домовились про припинення спрощеного режиму видачі віз для громадян росії. Також країни вирішуватимуть, що робити з вже виданими візами.
- Рішення про візи для росіян прокоментував очільник МЗС України Дмитро Кулеба. На його думку, краще витратити більше часу на обговорення жорсткого рішення, ніж обирати півзаходи.
- Попри війну, Україна крок за кроком рухається до повноправного членства в Євросоюзі. Президент Володимир Зеленський 30 серпня підписав низку документів, які наближають цю мету.
Вас може зацікавити – США анонсували нову військову допомогу Україні: дивіться відео