Відповідну інформацію на брифінгу в Празі 31 серпня повідомив Верховний представник Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель. Це трапилось після того, як очільники МЗС країн Євросоюзу зібрались на дводенну зустріч міністрів.

Зауважте білорусь є співучасником, – у МЗС виступили за візові обмеження ЄС не тільки для росія

ЄС призупинив угоду про спрощений візовий режим для росіян

Це значно зменшить кількість нових віз, виданих країнами-членами ЄС, отримати їх буде складніше, процес буде довшим, і, як наслідок, кількість нових відвідувачів буде суттєво зменшена,
– пояснив Боррель.

Також високий представник ЄС запевнив, що Євросоюз вважає: "Потрібно зробити більше. І тому ми домовилися політично". За словами Борреля:

 • "це не юридичний текст, а політична домовленість;
 • країни погодилися, що дещо потрібно зробити";
 • зокрема, повністю призупинити Європейським Союзом Угоду про спрощення візового режиму з росією;
 • "до цього часу вона була частково припинена для деяких груп людей".

Окрім того, Жозеп Боррель заявив, що країни домовилися про необхідність видавати шенгенські візи "специфічним групам росіян". А також глави МЗС країн Євросоюзу доручили Єврокомісії підготувати пропозиції про те, як діяти у разі вже виданих російським громадянам довгострокових віз.


Очільники МЗС ЄС погодили обмеження для туристів з росії / Фото з твітера Жозепа Борреля

Боррель також написав, що країни ЄС спостерігають значне збільшення перетину кордону з росії в сусідні держави й це стає ризиком для безпеки.

Тому сьогодні ми домовилися з міністрами закордонних справ ЄС про повне призупинення дії угоди про спрощенний візовий режим між ЄС і росією,
– вкотре зауважив Боррель.

Варто пригадати, що спрощений режим видачі віз дозволяв росіянам отримувати шенгенські візи швидше та дешевше – за 35 євро замість 80. Також він передбачав широку видачу багаторазових віз.

Асоціація туроператорів росії вже розповіла про нові "переваги" для росіян

Після чергових злочинів в Україні, росію знову чекають нововведення:

 • візовий збір зросте з 35 до 80 євро;
 • терміни видачі віз можуть збільшитись до 6 місяців;
 • довгострокових та багаторазових віз для росіян стане значно менше, або взагалі не буде, звичайним стане видача одноразового шенгену строго під дати поїздки;
 • судячи з усього, росіяни, які вже мають багаторазові візи, як і раніше, можуть в'їжджати до країн ЄС до закінчення терміну дії свого шенгену;
 • дату відмови від спрощеного порядку поки в ЄС не назвали.

Читайте також Якщо ви за путіна – сидіть удома, – Кулеба чітко пояснив, чому росіян слід позбавити віз до ЄС

Що цьому передувало

 • Ще перед зустріччю очільників МЗС Євросоюзу видання Financial Times повідомило, що ЄС розірве угоду про спрощений візовий режим з росією.
 • Ба більше, тоді неназваний високопосадовець ЄС додав, що до кінця 2022 року Євросоюз може вдатися ще до більш серйозних візових заходів щодо росії.
 • Відомо, що не видаватимуть візи росіянам Естонія, Чехія, Литва та Латвія. Деякі обмеження на видачу певного типу віз запровадили Данія, Нідерланди, Бельгія, Японія.
 • Натомість Франція та Німеччина виступили проти заборони видачі віз росіянам-противникам режиму путіна.

Дивіться також – Дмитро Кулеба вимагає позбавити росіян віз до ЄС: відео