Прихильники путіна та його агресії вдало поєднують любов до своєї країни, що зневажає Європу, із подорожами й відпочинком цією ж Європою. Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

До теми У ЄС мають намір найближчими днями призупинити дію угоди про візи з росією, – ЗМІ

Якщо ви за путіна – сидіть удома та насолоджуйтеся росією, а не використовуйте Європу для своїх благ, при цьому ходячи у футболці з літерою "Z" і прославляючи путіна,
– наголосив Кулеба.

Він підкреслив, що це питання також поваги європейців до самих себе. Не можна дозволяти росіянам використовувати себе. Насправді вони підтримують агресію путіна не лише проти України, але й, по суті, проти Європи.

Можна лишити "вікно можливостей"

Кулеба зазначив, що колективна відповідальність, коли всі винні через дії однієї людини, – це неправильно.

Відтак дипломат пропонує зберегти "вікно можливостей" для справжніх опозиціонерів та дисидентів. Наприклад, зберегти для них можливість виїзду до ЄС із гуманітарних причин або за процедурою статусу біженця.

Говорити, що це тільки "війна путіна" – самообман

Міністр нагадав, що російські солдати, які вбивають і ґвалтують, – це не путін. Їхні родичі, які підтримують участь у війні – це теж не путін. Такі дії вчиняють конкретні громадяни росії.

Коли на вулицях беруть інтерв’ю і вони розказують, що "все правильно, так і треба" – це теж путін? Ні, це все конкретні росіяни, які поділяють політику путіна,
– зауважив Кулеба.

Тому він підсумував, що називати цю війну "проблемою путіна", а не проблемою російського суспільства, яке поділяє в більшості погляди свого президента – це самообман.

Може зацікавити – політолог розповів про можливе скасування віз для росіян: відео