Небезпечні місії на Зміїний: розвідка Британії проаналізувала збиття російського Су-24М

9 грудня 2023, 06:10
Читать новость на русском

На початку грудня Силам оборони вдалося ліквідувати ворожий Су-24М у районі острова Зміїний. Удар по літаку стався в момент, коли окупанти мали намір завдати удар по півдню Одещини.

У воєнній розвідці Британії вважають, що збити літак вдалося ракетою класу "земля – повітря". Випускали її, найімовірніше, з ЗРК і вразила вона ціль над північно-західною частиною Чорного моря.

До теми У ВМС відповіли, до яких суттєвих наслідків призвела ліквідація Су-24М окупантів

Екіпаж Су-24М, скоріше за все, загинув

У розвідці Британії вважають, екіпаж літака з двох людей, швидше за все, загинув. Ба більше, місце падіння судна та умови експлуатації зробили б російську пошуково-рятувальну місію надзвичайно складною.

Там додають, що Росія від початку війни зазнає значних втрат у авіації. Загалом протиповітряна оборона продовжує серйозно обмежувати ефективність тактичних повітряних операцій.

Російські ударні місії на Зміїний – небезпечні

Розвідка Британії зауважила, що Росія здійснює небезпечні повітряні ударні місії на Зміїний від літа 2023 року. Відбувається це радше з інформаційних міркувань, оскільки острів став символом українського опору.

Так Росія хоче показати, що вона може застосовувати силу по всьому Чорному морі, роблять висновок у розвідці.

Знищення ворожого Су-24М поблизу Зміїного: що відомо

  • Про збиття літака 5 грудня повідомив командувач Повітряних сил Микола Олещук.
  • За його словами, Су-24М був під прикриттям винищувача Су-30СМ і намагався завдати ракетно-бомбового удару по півдню Одеської області. Втім, зенітний ракетний підрозділ Повітряного командування "Південь» завадив йому це зробити.
  • Згодом речник Повітряних сил Юрій Ігнат розповів, що окупанти вирушили на пошуки збитого літака. Зокрема, пошуково-рятувальний літак росіян Ан-26 намагався знайти в акваторії Чорного моря російських пілотів.
  • Чи вдалося окупантам знайти своїх, найімовірніше, мертвих побратимів – наразі невідомо.