Про збиття ворожого літака повідомив командувач Повітряних Сил Збройних Сил України Микола Олещук. Він додав, що успішну операцію провели бійці повітряного командування "Південь".

Цікаво Неконтрольований політ․ Стан цивільної авіації наближає Росію до літакопаду – документи

"Давно не було збитих російських "сушок""

Олещук, коментуючи збиття російського бомбардувальника, пожартував, що скоро, ймовірно, російський крейсер "Москва" стане авіаносцем".

Давно не було у нашому активі збитих російських "сушок"! Виправляємо цю ситуацію! Схоже, крейсер "Москва" скоро стане авіаносцем!
– прокоментував Олещук.

У Повітряних силах додали, що російський бомбардувальник Су-24М збили в районі острова Зміїний. Олещук уточнив, що літак був під прикриттям винищувача Су-30СМ і намагався завдати ракетно-бомбового удару по півдню Одеської області. Втім, завдяки успішно проведеній операції повітряного командування "Південь" український зенітний ракетний підрозділ ліквідував вороже повітряне судно.


Українські захисники збили Су-24М / Інфографіка Повітряних сил ЗСУ

Як Росія втратила 5 літаків за 5 хвилин

У травні 2023 року у Брянській області відбувся справжній "літакопад". 13 травня 2023 року Росія втратила відразу 5 літаків протягом усього 5 хвилин. Як розповів Юрій Ігнат, причиною "аномального" падіння літаків став зенітно-ракетний комплекс Patriot.

Відомо, що російська армія 13 травня втратила винищувачі Су-34 та Су-35, два вертолітних комплекси радіоелектронного придушення Мі-8МТПР-1 та багатоцільовий вертоліт Мі-8.

"Завдяки нестандартним рішучим діям підрозділи ЗРК Patriot за п'ять хвилин знищили одразу п'ять бортів на Брянському напрямку, звідки вони тоді бомбардували керованими авіабомбами наші північні регіони", – розповів Юрій Ігнат.

Крім того, він також розповів, що після подій над Брянською областю наші ракетники за допомогою ЗРК Patriot збили ще один Су-35 над Чорним морем. За словами Ігната, такі дії змусили окупантів на деякий час призупинити польоти над акваторією моря.