"Росія на нас не нападала": в Угорщині зробили заяву щодо Саміту миру

3 червня 2024, 02:52
Читать новость на русском

Джерело:

ОНТ

Угорщина ще не вирішила, чи буде брати участь у Саміті миру, який відбудеться у Швейцарії. Петер Сіярто аргументує позицію країни тим, що за столом переговорів не буде обох сторін конфлікту, й додав, що "Росія на Угорщину не нападала".

Таку думку очільник угорського МЗС висловив в інтерв'ю білоруському виданню. Сіярто додав, що"поважає зусилля Швейцарії", однак їхати на Саміт миру "не бачить сенсу". 

До теми Участь у Саміті миру підтвердили 106 країн: якою буде зустріч лідерів світу й хто на неї приїде

Чи поїде Угорщина на Саміт миру

Сіярто заявив, що Угорщина ще не ухвалила рішення, чи поїде на Саміт миру у Швейцарію. Очільник угорського МЗС пояснив, що з одного Будапешт поважає Швейцарію та їхні зусилля щодо досягнення миру, однак він не бачить сенсу в конференції, якщо там не будуть присутні обидві сторони конфлікту.

Якщо не обидві сторони війни представлені, я думаю, це законне питання, чи має вся конференція сенс з погляду кінцевої мети, а саме, – прагнення до миру. Тому ми вважаємо, що мирна конференція має реальний сенс і дає найбільшу надію на мир, якщо обидві сторони сидять за столом,
– заявив Сіярто. 

Окрім того, він також наголосив, що Будапешт не вважає війну Росії з Україною "своєю". Він пояснив, що Угорщина "має інший підхід" до війни. Сіярто заявив, що в Європі схильні вважати, що також перебувають в стані війни. Втім, в Угорщині "цього не відчувають".

"Росія не нападала на нас. Ми не в стані війни. Україна не бореться за нас. Якби на нас напали, це була б інша ситуація, але на нас не нападали, як і на інші держави Європейського Союзу. Генеральний секретар НАТО говорив дуже чітко, що жоден із союзників альянсу не перебуває під військовою загрозою. Тож якщо ми не перебуваємо під військовою загрозою, то чому ми вважаємо, що це наша війна?", – додав очільник угорського МЗС.

Саміт миру у Швейцарії: головне

  • У Швейцарії 15 – 16 червня відбудеться глобальний Саміт миру. Як неодноразово наголошував Володимир Зеленський, його головна мета – діалог щодо шляхів досягнення всеохопного, справедливого й тривалого миру для України згідно зі Статутом ООН та нормами міжнародного права.
  • Росію на Саміт миру не запрошували. Як пояснив Дмитро Кулеба, спочатку країни повинні сформувати коаліцію та дійди згоди у ключових моментах, а вже після – до переговорів можна залучати представників країни-агресорки. 
  • У Китаї заявили, що не будуть брати участь в Саміті миру. Як пояснили в Пекіні, вони не будуть брати участь у конференції, оскільки на неї не запросили представників Росії. Також не поїдуть на Саміт представники Бразилії та ПАР – вони віддали перевагу саміту БРІКС.