Декілька важливих рішень погоджено: Кулеба каже, що шлях до НАТО стане коротшим після Вільнюсу

9 липня 2023, 12:44
Читать новость на русском

Очільник українського МЗС заявив, що шлях України до НАТО точно стане коротшим. Адже, за його словами, декілька важливих рішень вже погоджені.

Про це Дмитро Кулеба сказав після низки закордонних візитів президента Володимира Зеленського. Також глава МЗС України пояснив, що "паралельно подумки був у Вільнюсі". 

Дивіться також Німеччина готується заблокувати заявку України на членство в НАТО, – The Telegraph

Що заявив Кулеба про вступ України в НАТО

Декілька важливих для України та НАТО рішень вже погоджені. За підсумками саміту наш шлях до Альянсу точно стане коротшим. І це дуже важливий результат, про який нам, як і в багатьох інших випадках, казали, що цього не буде, а ми це разом з найближчими партнерами це зробили,
– заявив міністр.  

Проте він додав, що справді бракує рішення, яке зробить цей шлях ще швидшим – ясності щодо запрошення України до вступу.

"Зараз унікальний момент, щоб внести цю ясність. Для НАТО втратити цю нагоду означатиме зробити подарунок Путіну у момент, коли його треба дотискати на всіх фронтах", – зазначив очільник міністерства. 

За його словами, робота триває та продовжуватиметься без перерви під час вихідних аж до останньої хвилини ухвалення декларації саміту НАТО у Вільнюсі.

Останні заяви про те, що чекати Україні на саміті НАТО

  • Саміт Північноатлантичного альянсу відбудеться у столиці Литви Вільнюсі 11 – 12 липня. Україна неодноразово заявляла, що чекає від саміту сигналу підтримки свого членства в НАТО. 
  • У червні генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що на саміті у Вільнюсі 11 – 12 липня Києву надішлють чіткий сигнал щодо членства в Альянсі. Мовиться про підтримку та солідарність з Україною, щоб було чітко зрозуміло, що майбутнє України – з НАТО.
  • Вже на початку липня Єнс Столтенберг сказав, що країни-члени Альянсу планують ухвалити новий пакет для України, який міститиме 3 важливих елементи. 
  • Володимир Зеленський зазначав, що станом на 7 липня Україна працює над тим, щоб покращити результати саміту. Адже ще немає остаточного результату, який може бути у Вільнюсі