Мігранти й антиросійські санкції: про що домовилися лідери ЄС на саміті у Брюсселі
У столиці Бельгії завершився перший день саміту лідерів Європейського Союзу. Там протягом дев'яти годин, майже без перерви, обговорювали європейську міграційну кризу і важливе для України питання – продовження санкцій проти Росії.
Антиросійські санкції стали одним із найбільш гострих питань на порядку денному саміту. І після двох днів переговорів лідери ЄС продовжили дію економічних обмежень щонайменше на півроку. Строк попередніх обмежень спливає вже цього місяця.
Читайте також: Продовження санкцій проти Росії: Порошенко подякував лідерам ЄС
Ще наприкінці минулого місяця французький президент Еммануель Макрон попередив Путіна, що без вирішення конфлікту в Україні Євросоюз своїх санкцій не скасує. Тільки Італія не така категорична, адже вона закликає колег з ЄС виваженіше ставитися до антиросійської політики.
Також на саміті згадали й про отруєння Сергія та Юлії Скрипалів у британському Солсбері. У березні проти російського екс-шпигуна та його доньки використали виготовлену в Росії нервово-паралітичну речовину "Новічок". Отруєння призвело до масштабного дипломатичного скандалу між Москвою та Лондоном. Тож лідери Євросоюзу заявили: вони мають жорсткіше боротися з хімічною зброєю.
Схоже, що Росія намагається дестабілізувати демократію та випробувати рішучість. Ми повинні підлаштувати нашу систему захисту і взяти на себе відповідальність за захист міжнародних норм та інститутів,
– сказала прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей.
Перепало Росії й через збитий прокремлівськими бойовиками літак рейсу МН-17, у Брюсселі закликали Москву нарешті визнати свою відповідальність за авіакатастрофу. Щоправда, за що саме Росія має відповідати – не уточнили, але європейські політики запевнили: хочуть, щоб у Кремлі не перешкоджали розслідувати трагедію, а навпаки – всіляко сприяли встановленню правди.
Найдовше у ЄС говорили про нелегальну міграцію. Для Європи – це одне з найболючіших питань, лише протягом минулого року до Європи через Середземне море прибули майже 200 тисяч мігрантів з Африки та країн Близького Сходу.
Лідери Євросоюзу затвердили офіційну заяву, що включає домовленості щодо мігрантів,
– сказав голова Європейської Ради Дональд Туск.
Проблему мігрантів спробують вирішити завдяки так званим контрольним центрам. Це будуть пункти пропуску для врятованих у Середземному морі біженців. До того ж, посилять безпеку зовнішніх кордонів та більше уваги приділятимуть розвитку африканських країн. Аби надалі проблему міграції взагалі звести на мінімум.