Сенат США одностайно визнав Голодомор геноцидом українського народу
Сенат США одностайним рішенням ухвалив двопартійну резолюцію, яка стала першим в історії правовим актом Конгресу США, де Голодомор 1932-1933 років визнається геноцидом українського народу.
Про це йдеться у повідомленні посольства України у США.
Читайте також: Порошенко закликав ООН ухвалити декларацію про Голодомор в Україні
Таким чином Сенат визнав висновки Урядової Комісії США щодо Голоду в Україні (від 22 квітня 1988 року, ред.) про те, що "Сталін та його оточення вчинили у 1932-1933 рр. геноцид проти українців".
Висловлюються найглибші співчуття жертвам, тим, хто пережив Голодомор, та їхнім родинам, а також міститься заклик до розповсюдження інформації з метою підвищення обізнаності у світі про штучну природу цієї трагедії,
– йдеться у повідомленні.
У рішені також засуджується систематичні порушення прав людини, у тому числі права на самовизначення та свободу слова, вчинені радянським урядом проти українського народу.
Співавторами резолюції виступили співголови Сенатського українського кокусу, а також сенатори Роберт Портман та Річард Дурбін.
Що таке Голодомор?Акт геноциду українського народу, організований керівництвом ВКП(б) та урядом СРСР у 1932-1933 роках шляхом створення штучного масового голоду. Це призвело до смерті від голоду 3 мільйонів 941 тисячі людей. Голодомор був викликаний свідомими і цілеспрямованими заходами вищого керівництва СРСР та УСРР на чолі з Йосипом Сталіним. Був розрахованими на придушення українського національно-визвольного руху і фізичного знищення частини українських селян.