За двома стінами не сховаєшся: як працює термобаричний боєприпас і яке укриття найнадійніше

8 листопада 2024, 12:38
Читать новость на русском

Росіяни встановлюють на "Шахеди" термобаричні боєприпаси. Це небезпечний снаряд, від нього не можна сховатися за двома стінами, в окопі або в негерметичному приміщенні. Там вибухає не тверда вибухівка, а аерозольна суміш.

Тобто вибуховий газ разом з повітрям проникає у будь-яку щілину. Це 24 Каналу зауважив авіаційний експерт Валерій Романенко.

До теми Правило "2 стін" не діє: Україну все частіше атакують "Шахеди" з термобаричною бойовою частиною

"Боєприпас дійсно небезпечний, бо від нього не можна сховатися традиційно, за двома стінками, в окопі, в негерметичному приміщенні. Бо там вибухає не тверда вибухівка, а там вибухає аерозольна суміш. Тобто вибуховий газ з повітрям разом. Воно проникає в будь-яку щілину", – сказав він.

Ворог пішов далі

Валерій Романенко зазначив, що дотепер були двотактні боєприпаси. Перший такт – вибухає сама оболонка, розпирскує аерозоль, що змішується з повітрям, після цього іскра та все вибухає. Ця суміш проникає у будь-які щілини, в окопи, у квартиру через відчинені двері та там вибухає.

Зараз росіяни пішли ще далі. Двотактна система інколи не спрацьовувала. І зараз росіяни на "Шахеди" встановлюють однотактну бойову частину цього об'ємного вибуху. Ще й додали до того уражаючі елементи у вигляді кульок пістолетного калібру. Тобто росіяни зосередилися на максимальній шкоді, яку можна завдати, розробили такі боєприпаси,
– пояснив він.

На цьому калібрі 50 кілограмів вибухівки. Великої різниці між фугасною бойовою частиною та боєприпасом об'ємного вибуху нема. Бо загалом такими боєприпасами об'ємного вибуху начиняють бомби калібру від 250 кілограмів.

"Але все одно у випадку влучання в житловий будинок, якщо ви виходите кудись, не добігли до сховища, то треба якось на сходи виходити та щільно закривати двері. Бо перебування між двома капітальними стінками не гарантує надійного захисту", – наголосив авіаційний експерт.