Сенат США підтримав проєкт тимчасового бюджету: чи передбачена в ньому допомога Україні
Джерело:
The HillПарламент США може припинити роботу через суперечності Палати представників та Сенату у питанні бюджету на 2024 рік. Аби запобігти "шатдауну" у Сенаті запропонували схвалити проєкт тимчасового бюджету на 45 днів, у ньому згадується й Україна.
Сенат США 26 вересня проголосував за проєкт тимчасового бюджету. У ньому передбачені витрати на допомогу Україні.
Дивіться також Рано робити висновки: у США відреагували на відео з "живим" адміралом Соколовим
Що таке тимчасовий бюджет
Рішення, яке підтримали члени Сенату більшістю голосів, означає початок дебатів про запровадження так званого тимчасового бюджету. Він передбачає фінансування уряду до 17 листопада.
Річ у тому, що між двома палатами Конгресу: Сенатом (більшість представники Демократичної партії) і Палатою представників (перевага за республіканцями) трапився конфлікт щодо бачення проєкту фінансування уряду.
Окремо слід зазначити, що республіканці виступають за скорочення видатків на допомогу Україні. Через незгоду між палатами виникла загроза закриття роботи (шатдаун) парламенту, який може початися 1 жовтня. Аби цього не сталося пропонують схвалити тимчасовий законопроєкт бюджету на 45 днів, аби, так би мовити, виграти час і нарешті дійти згоди щодо укладення довгострокової угоди про фінансування уряду на 2024 рік.
Що там з допомогою Україні
За словами посла України в США Оксани Макарової, у проєкті тимчасового бюджету передбачено виділення 6,152 мільярда доларів на додаткову допомогу Україні. Серед них:
- 4,499 мільярда доларів – на оборонні видатки;
- 1,650 мільярда доларів – економічна підтримка, зокрема пряма бюджету;
Ухвалений Сенатом законопроєкт ще має бути розглянутий у Палаті представників.
Допомога США Україні: останні новини
- У разі шатдауну в уряді з 1 жовтня, процес постачання військової допомоги Україні може ускладнитися. Про це заявив речник Держдепу Метью Міллер. Він наголосив, що закриття роботи парламенту сповільнить ухвалення рішень щодо передачі тієї чи іншої допомоги.
- Заступник радника Білого дому з національної безпеки з питань міжнародної економіки Майк Пайл відправив на адресу Координаційної платформи донорів лист. У ньому перелічені реформи, які повинна зробити Україна для того, щоб і надалі отримувати військову допомогу від США.
- Президент Зеленський повідомив, що перша партія танків Abrams уже надійшла в Україну.