Схема передачі справ Татарова та Дубневичів схожа: що вирішить суд

19 лютого 2021, 17:03
Читать новость на русском

Екснардепи брати Дубневичі через Печерський суд хочуть забрати у Національного антикорупційного бюро справу про розкрадання газу. Провадження хочуть передати в Генпрокуратуру, хоча Бюро розслідує його з 2016 року.

Така "схема" передачі справ дуже примітивна. Таку думку висловив ексдепутат та член наглядової ради Укрзалізниці Сергій Лещенко.

Зверніть увагу Суд арештував гроші Дубневича: чи помітна для нардепа втрата

Про розкрадання газу

За словами Лещенка, брати Дубневичі є безпосередніми бенефіціарами у справі про розкрадання газу. Вони брали газ, який потрібен для населення і виробляли з нього електроенергію, яку продавали підприємцям за ринковою вартістю.

Як наголосив експерт, рішення по суті в судах ще немає.

Що відомо про справу розкрадання газу?


Це вже другий епізод корупційної схеми з розкрадання газу на двох ТЕЦ – Новояворівській і Новороздольській. Перший – про розкрадання газу на 1,4 мільярда гривень – з грудня 2019 року слухається у суді.

Загальна сума розкрадань за двома епізодами перевищує 2,1 мільярда.

У січні 2018 детективи НАБУ затримали та повідомили про підозру 5 особам, наближених до Ярослава й Богдана Дубневичів.

Схема, яку хочуть використати зараз

Зараз хочуть через суд змінити підслідність: тобто забрати справу у НАБУ, яке дійсно її довело до суду, і віддати в інший орган, який може бути більше лояльний до обвинувачених.

Як сказав Лещенко, таку схему бачили кілька разів, коли у НАБУ хотіли забрати справи. Зокрема, мовиться про такі:

  • справа заступника керівника Офісу Президента Олег Татарова;
  • голови Окружного адмінсуду Києва Павла Вовка;
  • справа "Приватбанку";
  • справа колишнього міністра екології Миколи Злочевського;
  • справи Дубневича.

Ці справи хочуть забрати з рук Антикорупційного бюро. Справа примітивна – подається позов в Печерський суд, де "все схвачено" і давно працює корупційний ліфт,
– сказав Лещенко.

Потім, за його словами, щоб справу довести до логічного, для корупціонерів завершення, треба щоб її Офіс генпрокурора пішов оскаржувати не в апеляцію НАБУ, а в Київський апеляційний суд. Тож провадження навіть не відкриватимуть.

Розслідування справи: що відомо

  • У НАБУ кажуть, що розслідування, долею якого "раптово" перейнявся Печерський райсуд столиці, детективи завершили ще в жовтні 2020 року. Нині ж уже декілька місяців підозрювані ознайомлюються з матеріалами справи.
  • Схожу схему використали й для передачі справи Олега Татарова. Тоді суд зобов'язав Офіс генпрокурора забрати справу в НАБУ і віддати її Службі безпеки України.
  • В НАБУ за таким рішенням не згодні і намагаються витребувати справу назад.