Ярослав Дубневич

Ярослав Дубневич – український політик та бізнесмен, брат Богдана Дубневича, підозрюється у розкраданні бюджету.

Народився 1969 року у селі Зубра на Львівщині. Закінчив взуттєве училище №32, працював пресувальником у Пустомитівському райпобуткомбінаті.

2006 року Дубневич став депутатом Львівської обласної ради, заступником голови фракції БЮТ, членом постійної депутатської комісії з питань майна. Він був обраним до облради і вдруге, і просидів там до 2012 року. Далі був народним депутатом.

Дубневичі володіють корпорацією з будівництва залізничних колій. Спеціалізована антикорупційна прокуратура підозрює, що старший із братів, починаючи з 2014 року, лобіював інтереси власних підприємств, аби отримати держзамовлення від "Укрзалізниці". У вересні 2019 року, невдовзі після початку роботи нової Ради, "Укрзалізниця" передала Службі безпеки докази проти компаній, пов'язаних із братами Дубневичами. В УЗ виявили, що компанії Дубневичів у 2018-2019 роках постачали Укрзалізниці деталі, які нібито виготовляли самі.

Більшістю голосів парламент 31 жовтня дав згоду на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання і арешт Ярослава Дубневича. Йому обрали запобіжний захід тримання під вартою. Однак за нього внесли 90 мільйонів гривень застави.