Відповідне розпорядження Кабмін ухвалив 20 серпня. В уряді сподіваються, що це забезпечить сталий опалювальний період в Новояворівську та Новому Роздолі без надзвичайних ситуацій та збоїв.

До речі Розкрадання в Укрзалізниці: Дубневича зможуть судити аж у 2022 році

ТЕЦ Дубневичів передають "Нафтогаз Тепло"

На АРМА покладають обов'язок забезпечити передачу активів "Нафтогаз Тепло" відповідно до актів приймання-передачі. Водночас "Нафтогаз Тепло", Міністерство енергетики, Міністерство розвитку громад та територій, а також НКРЕКП мають вжити всіх необхідних заходів для запобігання ризиків.

У Кабміні наголошують, що таке рішення ухвалили за особливим порядком відбору управителів для стратегічних та соціально важливих активів. Його застосовують в особливих випадках, аби дозволити найбільш ефективним державним компаніям законно налагодити управління.

Керівник АРМА Дмитро Жоравович зазначив, що розпорядження Кабінету Міністрів практично апробує механізм, що "гарантує участь держави у збереженні та забезпеченні функціонування стратегічних активів, зокрема, таких як Мотор Січ, Донецькоблгаз".

Справа Дубневичів: що відомо

  • За даними слідства, впродовж 2016 – 2017 років Новояворівська й Новороздільська ТЕЦ уклали з "Нафтогазом" угоди про закупівлю газу.
  • "Нафтогаз" продав блакитне паливо за зниженою ціною, щоб населення платило менше за опалення.
  • Однак підприємства за схемою продавали газ дорожче і отримали надприбуток. Відповідно "Нафтогаз" одержав збитки.
  • Експертиза показала, що зловмисники заволоділи 151,8 мільйона кубометрів.
  • Обидві ТЕЦ належать Ярославу та Богдану Дубневичам, однак їхню причетність до розкрадання слідство ще не довело.
  • Згідно з даними Єдиного державного реєстру юросіб, кінцевими бенефіціарами компаній є сини колишніх народних депутатів від БПП Ярослава і Богдана Дубневичів – Юрій та Павло.