А що сталося: Росія неочікувано повертається до зернової угоди
Президент Туреччини Ердоган заявив, що Росія погоджується знову приєднатися до чорноморської угоди щодо експорту зерна.
Ердоган заявив, що Росія погодилася повернутися до угоди за посередництва Туреччини та ООН. Ця угода дозволила транспортувати мільйони тонн українського зерна через Чорне море.
До теми За всю історію не було таких клоунів, як Путін, – Арестович про заяви Кремля щодо зернової угоди
Коли знову запрацює угода
Ердоган сказав, що міністр оборони Росії Сергій Шойгу зателефонував своєму турецькому колезі Хулусі Акару і повідомив йому, що з 2 листопада угода про зерновий коридор "продовжуватиметься так само як і раніше".
Президент Туреччини заявив, що угода віддаватиме пріоритет поставкам до африканських країн, включаючи Сомалі, Джибуті та Судан. Таке рішення прийняли на тлі занепокоєння Росії, що більша частина зерна нібито потрапляє в багатші країни.
Як коментують ситуацію в Росії
В Міноборони Росії заявили, що країна отримала "письмові гарантії" від України щодо невикористання зернового коридору для "ведення бойових дій проти Росії".
Зокрема, як йдеться у заяві, українська сторона офіційно завірила, що "Морський гуманітарний коридор буде відповідати тільки положенням "Чорноморської ініціативи".
Росія вважає, що отримані "гарантії" на цей момент є достатніми і відновлюють реалізацію угоди.
Росія вийшла з зернової угоди: що відомо
- 29 жовтня Росія заявила, що припиняє участь у зерновій угоді. Причиною стали вибухи у Севастополі, у яких Москва звинувачує Україну та Велику Британію.
- Заява держави-агресорки спричинила раптове зростання вартості зерна та пшениці у світі. За вихідні ціни досягли двотижневого максимуму.
- Ердоган пообіцяв Путіну, що лобіюватиме процес перемовин з Україною, якщо Росія повернеться до "зернової угоди". Це просто публічна позиція, яка не має нічого спільного з реальністю.
- Вже 1 листопада президент Туреччини Реджеп Ердоган заявив, що провів телефонну розмову з Владіміром Путіним. За словами Ердогана, його країна намагається розв'язати проблему щодо експорту зерна.
До теми – Чи можуть судна з українським зерном підірвати: дивіться відео