Що таке позаклітинний матрикс і як він впливає на організм людини

13 березня 2023, 10:00
Читать новость на русском
АКТУАЛЬНО

Уявіть, що наш організм є окремим всесвітом для мільярда клітин. Однак мало хто замислюється, що їх об’єднує.

Якщо людина – це всесвіт, а кожна клітина – окрема планета або навіть галактика, то матрикс – це міжгалактичний простір. І як у фантастичних блокбастерах, саме тут відбуваються основні події – комунікації між світами, доставка вантажів, відстеження правопорушників, ведення війн і скидання усього непотребу з планет. Як це працює, розповідає 24 Канал.

До теми "Нормальне" запалення – це добрий знак: як наш організм знищує ворогів

Міжклітинний простір

Кожна клітина тіла повинна відчувати навколишнє середовище та взаємодіяти з ним, щоб виконувати свої життєві функції та виживати. Вона змушена координувати свою поведінку з іншими клітинами в залежності від обставин. Збій у "спілкуванні" клітин між собою призведе до фатальних наслідків. На щастя, наш організм створений як ідеально збалансована система, яка призначена самостійно виявляти та усувати несправності.

Отже, наші тканини складаються не тільки з клітин. Вони, так би мовити, занурені в середовище, яке називають міжклітинним матриксом, або просто – матриксом. І це дуже важливий елемент, який крім будівельної функції забезпечує процеси комунікації клітин.

Серед компонентів цього середовища такі відомі нам елементи як еластин, колаген, гіалуронова кислота, що забезпечують еластичність тканин і суглобів.

Зверніть увагу. Матрикс є частиною кожної тканини організму і складає 15 – 20% маси тіла.

Для нормального функціонування клітин тіла вкрай необхідна хороша "погода" в міжклітинному просторі. Тут має бути чисте, спокійне середовище, збалансоване згідно з біологічними ритмами нашого тіла.

Порушення цього балансу може статися через різного роду стресові фактори, такі як вірусні чи бактеріальні збудники, куріння, неправильне харчування, недостатність з боку лімфатичної системи або тривале вживання ліків. У цих умовах організм активізує запальний стан, щоб прискорити утилізацію речовин, накопичення яких може стати шкідливим для клітин. Наслідки цієї утилізації потрапляють в матрикс, забруднюючи його.

Матрикс – almamater життєвих реакцій

Саме через зміну балансуючих механізмів практично всі хронічні та дегенеративні захворювання починаються в матриксі. Наші захворювання призводять до ацидозу (закислення) клітин та збільшення вільних радикалів. Ось чому лікарі звертають увагу на залуження організму (оптимальний рівень pH тіла 7,4) під час діагностики хвороб.

Міжклітинний матрикс, який накопичив у собі продукти окислення, блокує нормальні процеси життєдіяльності клітин. По-перше, він може передавати недостовірну інформацію від клітини до клітини, що потім провокує системний збій в організмі. По-друге, перешкоджає виведенню шкідливих речовин (токсинів) з організму, а значить – м’які детокс-процедури будуть марними. І по-третє, він блокує доставку поживних елементів до клітини. Через це знижується ефективність лікарських засобів, адже діюча речовина просто не може дістатися до клітин.

За словами італійського дослідника П. А. Баччі, міжклітинний матрикс справді являє собою almamater всіх життєвих реакцій, місце, де, відбувається обмін між речовиною та енергією.

Як відновити "міжгалактичне сполучення" в матриксі

Для відновлення балансуючих механізмів в позаклітинному середовищі доцільно застосовувати лише комплексні методи лікування: хіміко-фізичні (дієто-фармакологічні), що діють зсередини та механіко-енергетичні (мануальна, рухова, інструментальна терапія), що діють ззовні. Для поліпшення стану позаклітинного простору необхідно в першу чергу усунути фактори, що призводять до його погіршення: неправильне харчування, хронічний стрес, запалення.

Детоксикаційні засоби, такі як Лімфоміозот, що очищує лімфу, та Галіум-Хеель, що має також дренажну дію, здатні допомогти у комплексному лікуванні для усунення ендо- та екзотоксинів.

Одночасно треба звернути увагу на помірну фізичну активність. Це покращить мікроциркуляцію крові та лімфодренаж.

Цей комплекс дій сприятиме тому, щоб наш організм-всесвіт відновив рівновагу та привів до балансу всі системи і органи.

Прогрес наукових досліджень позаклітинного матриксу і сполучної тканини відкриває для фахівців масу перспектив в розумінні та лікуванні різних захворювань. Адже знання про людський організм як довершену природну систему допомагають нам довіряти життю та справлятися з невизначеністю, ризиком, стресом та хаосом сьогодення.