Що зміниться після введення біометричного контролю в Україні: думка експерта
Мета введення біометричного контролю для перетину українського кордону проста – щоб людина, яка хоче в’їхати на нашу територію, залишала про себе інформацію, яку можна перевірити завдяки чіпу в паспорті. Таким чином можна встановити, хто ця людина і з якої країни.
Так директор Центру суспільних відносин Євген Магда прокоментував сайту "24" введення біометричного контролю в Україні з 1 січня 2018 року.
Читайте також: Порошенко підписав рішення РНБО про біометричний контроль в Україні: подробиці
Це введення позбавить росіян можливості в’їжджати до нас за внутрішніми паспортами. В’їзд в Україну за внутрішніми паспортами зберігався тільки з Росією і Білоруссю. Російські закордонні паспорти вже давно біометричні. Нагадаю, що чоловіки призивного віку, які в’їжджають в Україну з Росії, з 2014 року проходять посилену перевірку на кордоні,
– зауважує Магда.
За словами експерта, запровадження біометричного контролю дозволяє без збільшення наших дипломатичних представництв і їх співробітників перевіряти, хто, власне, в’їжджає в Україну. Це, вважає Євген Магда, технічно цілком можливо, не вимагає якихось суттєвих затрат і не призведе до збільшення часу перевірки на кордоні.
Водночас, як наголошує експерт, що стосується російських найманців, які їдуть воювати на Донбас, то на це біометричний контроль не вплине.
А ті росіяни, які хочуть потрапити легально в Україну, кілька разів подумають тепер,
– наголосив Євген Магда.
При цьому політолог нагадав, що Росія на цю ініціативу України відповіла по-своєму, спростивши для наших громадян процедуру виходу з українського громадянства.
Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко заявив, що система фіксації біометричних даних осіб, що перетинають держкордон України, запрацює в прикордонних пунктах пропуску з початку 2018 року.
Читайте також: Візовий режим з Росією: боротьба з агресором чи символічний крок?