Як повідомляє прес-служба президента, Росія тепер входитиме до переліку країн міграційного ризику. Рішення про біометричний контроль в Україні Рада національної безпеки та оборони ухвалила ще 10 липня.

Читайте також: Біометричний контроль при в’їзді в Україну: стало відомо, що чекає на кримчан

Згідно з рішенням РНБО, Кабмін за участю СБУ протягом місяця повинен посилити контроль за в'їздом в Україну, виїздом з України іноземців, у тому числі громадян Російської Федерації, та осіб без громадянства, додержанням ними правил перебування на території України.

Уряд також повинен вдосконалити законодавство стосовно порядку реєстрації місця проживання/перебування на території України іноземців, у тому числі громадян Російської Федерації, та осіб без громадянства, які походять з держав міграційного ризику або в'їхали в Україну з території таких держав.

Протягом двох місяців Кабмін має опрацювати питання щодо механізму та етапності запровадження попереднього електронного повідомлення іноземцями щодо в'їзду та виїзду за закордонними паспортами, що містять безконтактний електронний носій.

Читайте також: Шкіряк прокоментував біометричний контроль для росіян: "В Мордорі реагують досить прогнозовано"

Центри надання адміністративних послуг поблизу місць розташування контрольних пунктів в'їзду-виїзду мають запрацювати за три місяці.

З 1 січня 2018 року має почати працювати національна система біометричної верифікації та ідентифікації громадян України, іноземців та осіб без громадянства. До цього часу Кабмін повинен вирішити питання необхідного ресурсного забезпечення фіксації біометричних даних іноземців, у тому числі громадян Російської Федерації, та осіб без громадянства під час здійснення прикордонного контролю в пунктах пропуску через державний кордон України та у контрольних пунктах в'їзду-виїзду.

Нагадаємо, міністр закордонних справ Павло Клімкін повідомив, що, крім біометричного контролю, для росіян буде обов'язковою попередня реєстрація їхнього прибуття і реєстрація місць перебування в Україні.