Таку думку в коментарі виданню "Гордон" висловив радник глави МВС України Зорян Шкіряк.

Нагадаємо, 10 липня після засідання РНБО Олександр Турчинов оголосив, що не пізніше 1 січня 2018 року Україна вводить біометричний контроль на кордонах, який стосуватиметься в першу чергу громадян Росії, які в’їжджатимуть на території України.

Україна – форпост захисту цивілізованого світу від російської агресії. А враховуючи введення безвізу з ЄС, з боку України логічно встановити біометричний контроль для росіян. Реакція Москви на ініціативу України нас взагалі не має хвилювати. У Мордорі реагують досить прогнозовано,
– заявив Шкіряк.

Він також зізнався, що особисто виступає за введення візового режиму з Росією. Але "навіть введення біометричного контролю, безумовно, підвищить ефективність перетину кордону України".

Читайте також: Біометричний контроль при в’їзді в Україну: стало відомо, що чекає на кримчан

"Також важливим кроком я вважаю ухвалення рішення про попередньою електронну реєстрацію для громадян Росії, які збираються в Україну. Для людей із країн-партнерів України це не створить жодних незручностей", – запевнив радник глави МВС.

Він також висловив думку, що біометричний контроль на кордонах України для громадян Росії почне діяти вже цього року.

"Зрозуміло, що ухвалення цього рішення передбачає оснащення пунктів пропуску додатковим технічним обладнанням. Я переконаний, що найближчим часом це буде зроблено. Попередня електронна реєстрація для громадян РФ почне діяти з початку 2018 року. Думаю, біометричний контроль для росіян на кордоні України набуде чинності до кінця 2017 року", – розповів Шкіряк.