Шкільна форма цього року подорожчала
Аби модно й зручно. Таку шкільну форму обирають батьки для своїх дітей. Однак, до цих характеристик додається ще й "дорого".
Аби дитина прийшла 1 вересня до школи - лише на форму потрібно викласти мінімум тисячу гривень. Втім, вбрання зношується вже за кілька місяців.
“Якщо дешевше - якість, зрозуміло, ніяка. На базарах є такі речі, які виготовляються в інших державах, тобто в Китаї і в Туреччині - ну взагалі жахлива якість, там одна синтетична тканина і наскільки це все електризується, до дитини неможливо доторкнутися після цього костюма, я стикався з цією проблемою”, - розповідає батько другокласника Олег.
Телеведуча й актриса Ольга Сумська цього року, через високі ціну, навіть нову шкільну форму доньці не купувала - залишила минулорічну.
“Якщо це нова форма, можете підрахувати, якщо це ще й від відомого дизайнера. Портфель мінімум 700 гривень, канцтовари - тисяча, форма знову є таки 700. Сягає мінімум - 2-3 тисячі, сягає іноді за 5. А де зарплатня така у наших пересічних громадян?”, - дивується Ольга Сумська.
Шкільна форма, - кажуть експерти, - через світовий ріст цін на вовну, цього року подорожчала на 20%. А вовна - основний складник тканини для якісного шкільного одягу.
“Тобто в складі 45% вовни, 55% - поліестеру і 100% - віскозна підкладка. Напевно, це той оптимальний баланс, який потрібний дитині, щоб форма була практичною, і в той же час, щоб вона була натуральною, так як все-таки більшу частину часу дитина проводить в цій шкільній формі, і в нинішній час дуже великий відсоток дітей страждають від алергії”, - каже директор магазину шкільної форми Оксана Асарбекова.
Тим часом, дивується високим цінам на шкільну форму Прем'єр-міністр Микола Азаров. Мовляв, уряд дав вітчизняній легкій промисловості 10 років податкових канікул, однак українських тканин все одно немає, а форма вітчизняного виробництва чомусь дорожча за китайську та турецьку.
“Ми дуже добре ставимося до Туреччини та Китаю, але ми вважаємо, що треба поставити перед собою завдання, щоб наші товари для дітей, в першу чергу, були якісні, 100% з натуральних матеріалів, не такі дорогі, однозначно”, - сказав Прем'єр-міністр України Микола Азаров.
Батьки скаржаться, однак дорогу форму все одно купують. Разом з ціною, щороку зростає і вибір: сьогодні школярикам пропонується на вибір мінімум три види спідниць, а також брюки. До уваги дизайнери шкільної форми беруть і останні тенденції моди. Якщо раніше продавалися піджаки та жакети лише прямих кроїв, то зараз у моді напівприталені.