Шпигунська спецоперація СБУ в Болгарії: як ловили фігуранта у справі Гандзюк Левіна

22 березня 2020, 05:51
Читать новость на русском

Підозрюваного у нападі на херсонську активістку Катерину Гандзюк – Олексія Левіна знайшли і затримали у Болгарії завдяки сучасним технологіям і продуманій спецоперації. Українські спецслужби достеменно встановили сам факт перебування Левіна в Болгарії і його точне місце перебування.

Знайти і затримати Левіна було далеко не простою справою. Про це розповів заступник генерального прокурора Віктор Трепак в інтерв'ю "Дзеркалу тижня".

Актуально Підозрюваному у вбивстві Гандзюк Левіну обрали запобіжний захід

Безпосередньо затримували Левіна працівники правоохоронних органів Болгарії.

Моя перша зустріч з Левіним відбулася відразу після його затримання. Глянувши на мене, він чітко мене ідентифікував. Він сказав: "Ви – генерал Віктор Трепак. Я знав, що рано чи пізно ми зустрінемося",
– розповів заступник генпрокурора.

Трепак також визнав, що Левін виявився серйозним суперником – з відповідним досвідом, обізнаністю, знанням форм і методів оперативно-розшукової діяльності.

В умовах міжнародного розшуку йому вдалося організувати своє життя разом з дружиною в іншій країні, зберігати комунікацію з потрібними зв'язками. Він також створив серйозну систему захисту і протидії виявленню його місця перебування і можливого затримання.

Про спецоперацію в Україні знали 4 людини:

  • сам Віктор Трепак,
  • генпрокурор, тепер уже колишній, Руслан Рябошапка,
  • голова СБУ Іван Баканов.
  • Перед виїздом до Болгарії поінформували також президента Володимира Зеленського.

Також співробітник Офісу генпрокурора уточнив, що тактику розслідування змінили: усі слідчі дії, в тому числі негласні, у певний період здійснювали виключно прокурори.

Трепак каже, що інформація про ймовірне перебування Левіна в Болгарії у правоохоронців України була і раніше. Туди для розшуку виїжджала група. Але це, за словами заступника генпрокурора, результатів не дало, оскільки інформацію злили Левіну та його оточенню.

Він додав, Левін знайшов притулок в Болгарії не випадково. Нібито клан, який існує в Херсонській області, і на який вивела справа Гандзюк, має "серйозні міжнародні зв'язки, зокрема в Європі".

Зверніть увагу! 16 березня Олексія Левіна (Москаленка) повернули до України з Болгарії. Його передали співробітникам СБУ та Офісу генпрокурора. Згодом суд відправив його під варту до 2 квітня.

Яку роль відіграв Левін у справі Гандзюк

  • Левін працював помічником депутата облради Миколи Ставицького, а також радником голови облради Владислава Мангера.
  • На Херсонщині він був кримінальним авторитетом.
  • Виїхав з України невдовзі після нападу на Гандзюк у 2018 році.
  • Левіна оголосили в міжнародний розшук.
  • Журналістам вдалося отримати відео, на якому Левін розповідав, що нібито заступник голови Херсонської ОДА Рищук просив його "якось покарати Катерину Гандзюк".
  • Сам Левін наполягає, що не причетний до вбивства Гандзюк, але не заперечує зустрічей з іншими фігурантами справи Ігорем Павловським і Сергієм Торбіним.

Що відомо про вбивство Катерини Гандзюк? 31 липня 2018 року невідомі напали на громадську активістку та радницю мера Херсона Катерину Гандзюк. Її облили сірчаною кислотою. Жінка зазнала 30% опіків тіла і потрапила до лікарні. Медики кілька місяців рятували Гандзюк, провели низку операцій, проте 4 листопада 2018 року активістка померла в лікарні.