Швидка і пандемія: коли було найскладніще і як змінилася робота
У швидкій розповіли, як змінилась робота у час пандемії коронавірусу. Зокрема лікар пригадав, що найважче йому було під час другої хвилі.
Лікар Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф розповів, як працювали в час пандемії. Це трапилось під час інтер'ю 24 каналу з лікарем швидкої та за сумісництвом керівником авіамедиків Володимиром Ананєвичом.
До теми Як обладнані сучасні українські "швидкі"
Найважче було під час другої хвилі
Журналісти 24 каналу запитали лікаря про те, коли було найважче працювати з початку пандемії.
Особисто для мене, оскільки я зараз більше часу на аеромедичній бригаді, під час другої хвилі. Тоді було більше навантаження і більше перевезень у складі бригади медицини катастроф,
– розповів лікар Володимир Ананєвич.
Він також пояснив, що з початку пандемії COVID-19 "стало набагато більше викликів, оскільки з'явилось нове для нас захворювання".
"Захворюваність висока, як і будь-де у світі в нас зросла навантаженість як і на окрему бригаду, так і на всю систему охорони здоров'я. Багато людей потребують кисневої підтримки. Таких людей ми госпіталізуємо до кисневих точок", – пригадав лікар.
Однак запевнив, що вони були повністю всім забезпечені:
- і засобами індивідуального захисту;
- і апаратами ШВЛ;
- і потоковим забезпеченням кисню.
Як вдень, так і вночі. Медицина катастроф працює добу, не зміняючись. Тому все було забезпечено,
– підсумував лікар.
День у "швидкій": про проблеми екстреної допомоги, COVID-19 та що дратує медиків – дивіться відео
Коротка розповідь лікарів швидкої допомоги
- Журналісти 24 каналу провели день у "швидкій". Лікарі розповіли, що під час пандемії кількість випадків сягнула цієї осені максимальних показників.
- Саме тому лікарі пояснили, у яких випадках варто викликати швидку допомогу. Зокрема, якщо пацієнт з COVID-19 відчуває біль у грудній клітці, ознаки дихальної недостатності чи сатурація менш як 92% (вимірювати пульсоксиметром).
- Окрім того, лікарі швидкої розповіли, що більшість госпіталізованих пацієнтів з COVID-19 – невакциновані. Натомість щеплення збільшує ваші шанси не потрапити в реанімацію та на апарат ШВЛ.