Сім'я Гонтаревої вивела з "Дельта Банку" десятки мільйонів, – "Обозреватель"
Син і невістка глави Національного банку України Валерії Гонтаревої вивели з проблемного "Дельта Банку" десятки мільйонів гривень, в той час, як вкладники стояли в чергах до кас, щоб отримати хоча б сто гривень в день. Про це в інтерв'ю "Обозревателю" розповів відомий український журналіст Олександр Дубінський.
За його словами, детективи Національного Антикорупційного Бюро України (НАБУ) вже почали розслідування цієї справи.
За словами Дубинського, сім'я Гонтеревих розмістила частину своїх коштів у "Дельта Банку", так як Валерія Гонтарева мала спільний бізнес з власником банку Миколою Лагуном.
"Левова частка операцій з торгівлі ОВДП (облігації внутрішньої держпозики) на ринку України відбувалася з їх участю. Через ці облігаційні схеми Гонтарева була міцно пов'язана з Миколою Лагуном, вони тісно співпрацювали. Купують за однією ціною, продають дорожче – просто посередництво. Нічого складного, звичайна "домовлена" схема. Так заробляли і "Дельта Банк", і "ІCU", – пояснив Дубинський.
Журналіст розповів, що сім'я Гонтаревої так і не змогла представити доказів, що вони втратили свої гроші в "Дельта Банку", а не вивели їх перед тим, як банк визнали неплатоспроможним.
"У Артема Гонтарева було нібито 800 тисяч, потім Фонд гарантування вкладів виплатив йому 200 тисяч. Але хіба з цього випливає, що 600 тисяч пропали? Ніхто не запитав себе, а які операції проходили за його рахунками протягом 2014-2015 років. Цих даних нам ніхто не показав. І банківську таємницю по Артему Гонтареву ніхто не розкривав", – стверджує журналіст.
За його словами, виписки з "Дельта Банку" свідчать, що за рахунками Гонтаревих проходили не сотні тисяч, а десятки мільйонів гривень. Зокрема, дружина Артема Гонтарева заплатила банку комісію за зняття готівки в сумі 125 тисяч гривень.
"За переведення в готівку коштів банк брав комісію 1%. Чи не складно підрахувати, що Гонтарева через касу банку перевела в готівку 12,5 мільйона. Я не думаю, що Гонтареві взагалі щось втратили. У них є вся влада, всі повноваження – вони не хочуть нічого втрачати, навіть копійки. Містечкова жадібність, психологія дрібних крамарів. Нам показали тільки дані за березень 2014 року і березень 2015 року, а скільки грошей пройшло по рахунках дружини Артема Гонтарева в проміжку? Скільки вона перевела?", – каже журналіст.
За його словами, якщо слідчі НАБУ не проявлять наполегливості, справа може розвалитися в суді.
"У чому сила слідчого, який займається фінансово-економічними злочинами? У тому, що він правильно розуміє механізм роботи банку і може поставити правильне запитання. Будь-яке неправильне формулювання призводить до можливості дати неповну відповідь. Необхідно зажадати дані про рух коштів протягом усього терміну", – вважає Дубинський.
Нагадаємо, НАБУ почало розслідування, щодо голови НБУ Валерії Гонтаревої. Як наголошується в заяві правоохоронців, керівник НБУ, зловживаючи службовим становищем, інформувала членів сім'ї про фінансовий стан ПАТ "Дельта Банк", надавши їм можливість зняти кошти з депозитних рахунків на суму близько 12,5 млн грн.