Ситник пояснив, чим для Коломойського вигідне його звільнення
Підприємець та політик Олег Бахматюк не приховує того, що він дуже незадоволений розслідуваннями НАБУ. У справі проти нього йдеться про розкрадання державних коштів в сумі 1 мільярд 200 мільйонів гривень. Ситник заявив, що замість того, щоб повернути ці кошти – Бахматюк обирає шлях замовних акцій. У цьому його підтримує олігарх Ігор Коломойський.
Про це директор НАБУ Артем Ситник зазначив в інтерв'ю у програмі "Перехресний допит" на 24 каналі.
Читайте 1 частину інтерв'ю НАБУ підійшло надто близько: Ситник відверто розповів про спротив Коломойського
"Якраз ця особа (Бахматюк – 24 канал) організовує мітинги та медійну кампанію. І в цьому його підтримує інший олігарх – це пан Коломойський", – запевнив Ситник.
За словами директора НАБУ, є 2 основних кримінальних провадження, які можуть бути для цього причиною: справи щодо "Укрнафти" та "Приватбанку". "Там (у справі "Укрнафти" – 24 канал) вже встановлено, що сума збитків понад 10 мільярдів гривень. Також вже підготовлені проєкти підозр, які зараз на стадії погодження в антикорупційній прокуратурі", – розповів Ситник.
Він наголосив, що у справі "Приватбанку" збитки державі складають понад 100 мільярдів гривень.
Це 2 справи, які дійсно спонукають чергового олігарха приєднуватися до компанії тих людей, які хочуть звільнення директора НАБУ. І важливо підкреслити, що питання не тільки в мені персонально, питання – в самій інституції,
– зауважив Ситник.
Він зазначив, що у певних людей є бажання зупинити роботу НАБУ, тому що вона, на думку більшості олігархів, зайшла надто далеко. "Зайшла до того, що є справи, є підозри, і деяким олігархам їх вже оголошено. Тому завдання не просто звільнити певну особу, завдання – зупинити ту інституцію, яка була створена саме для таких справ", – підкреслив Ситник.
Що відомо про справу "Приватбанку"? 18 грудня 2016 року уряд ухвалив рішення про націоналізацію банку через його неплатоспроможність. Таку пропозицію висунув НБУ та акціонери "Приватбанку", найбільшими з яких на той момент були Коломойський і Боголюбов.
Тоді держава отримала 100% у його капіталі, а "Приватбанк" був докапіталізований на суму 116,8 мільярда гривень. У червні 2017 року уряд вирішив внести у капітал банку ще 38,5 мільярда гривень на підставі аналізу НБУ і незалежного аудитора.
Зараз "Приватбанк" звинувачує колишніх власників у шахрайстві та привласненні майже 2 мільярдів доларів. Вже у 2021 році у Лондоні почнеться повноцінний розгляд справи.
Дивіться повне інтерв'ю з Артемом Ситником: відео
Читайте 2 частину інтерв'ю з Ситником – про мільярди збитків Україні та гучні корупційні схеми