Позитивна динаміка лише на правобережжі, – ОВА про ситуацію на Херсонщині після підриву ГЕС
Джерело:
Олександр ПрокудінСтаном на 11 червня на Херсонщині триває рятувальна операція та ліквідація наслідків підриву Каховської ГЕС. Наразі вода потроху відступає.
За ніч рівень води знизився на 26 сантиметрів. Однак на лівобережжі Херсонщини немає позитивної динаміки.
Дивіться також "Величезна проблема для розвитку": Данілов розповів, як підрив Каховської ГЕС вплине на Крим
Яка ситуація на Херсонщині після підриву ГЕС
Як розповів очільник Херсонської ОВА Олександр Прокудін, станом на 11 червня підтопленими залишаються 32 деокуповані населені пункти, у воді – 3 784 оселі.
Вода потроху відступає. На ранок рівень становить 4 метри 19 сантиметрів. За ніч він знизився на 26 сантиметрів,
– зазначив глава регіону.
За його словами, на правобережжі вже евакуювали 2 716 осіб, але на лівобережжі такої позитивної динаміки немає.
"Зменшилась швидкість спаду води, евакуація провалена. Окупанти відбирають у людей човни, відпливають у затоплені будинки, забираючи вціліле майно", – розповів Прокудін.
Що відбувається на Херсонщині: дивіться відео
ООН не впускають на лівий берег
Наразі Росія продовжує відмовляти ООН у доступі на окуповану територію лівобережжя, щоб допомогти постраждалим через повінь.
Тому загарбників закликають дозволити доступ для ООН.
Підрив Каховської ГЕС: останні новини
- У звʼязку із надзвичайною ситуацією унаслідок руйнування Каховської ГЕС, значна кількість домогосподарств, каналізаційних споруд, територій населених пунктів Херсонської громади зазнали підтоплень. Як наслідок – води мають високий ступінь забруднення.
- Аби не допустити поширення інфекційних захворювань та їхнього потрапляння у водойми, на території Херсонської громади тепер діє заборона купання, водопою тварин, забору води, вилову риби в акваторії Дніпра та акваторії інших водойм, місцях затоплення (підтоплення) населених пунктів.
- До речі, з Каховського водосховища витекло 62% його об'єму або 12,24 куб.км води. Рівень води у водосховищі вже 10,55 м, що унеможливлює набір води для Запорізької АЕС.
- Внаслідок підриву Каховської ГЕС виникнуть проблеми з водопостачанням для сотень населених пунктів Кіровоградської, Дніпропетровської, Миколаївської, Запорізької та Херсонської областей.
- Зауважимо, що тимчасово окупований Крим може залишитися без прісної води на роки. Питна вода на півострові не лише зменшуватиметься, а й втрачатиме якість. У деяких кримчан з кранів вже тече коричнева рідина зі шматками глини.