Заривають морські контейнери: окупанти у Мелітополі будують цілі підземні міста

2 червня 2023, 17:05
Читать новость на русском

Ситуація у тимчасово окупованому Мелітополі щодня погіршується. Росіяни зробили його своїм логістичним та адміністративним центром.

Внаслідок цього у Мелітополі посилюється терор на цивільне населення, постійно збільшується кількість окупантів й Росія активно нав'язує свою пропаганду. Про це 24 Каналу розповів міський голова Мелітополя Іван Федоров.

Читайте також У Мелітополі окупанти цинічно ховають вагнерівців поруч із льотчиками ЗСУ, яких вбила Росія

Будують підземні міста

Сьогодні Мелітополь та район – це суцільна військова база росіян. Точну кількість російських солдатів назвати неможливо, адже окупанти прикриваються цивільним населенням. Зокрема, на території одного з профтехзакладу росіяни розмістили свої системи ППО. Школи та дитячі садки у місті теж захоплені ворогом.

Основна концентрація російських військових зосереджена на узбережжі Азовського моря, зокрема Кирилівка, Приморський Посад, Приазов'я. Там розташовані десятки тисяч рашиського гарматного м'яса, техніки та озброєння.

У готелях та санаторіях Кирилівки та Бердянська, куди раніше їхали відпочивати українці, теж розміщуються російські військові.

Мелітополь називають містом, яке на півдні найбільш окопане та "захищене" ворогом. Окупанти заривають морські контейнери й кладуть бетонні плити, будуючи цілі підземні міста та сховища.

Міський голова Мелітополя розповів про суворі методи паспортизації мелітопольців: дивіться відео

Російський паспорт або смерть

До російської окупації у Мелітополі проживало 150 тисяч людей. Наразі залишилось менше половини. За словами місцевих мешканців, у місті перебувають десятки тисяч окупантів, їх навіть більше ніж маріупольців.

Росіяни розраховували отримати від місцевих сприяння в організації влади. Однак загарбники отримали чіткий спротив, тому привозять до Мелітополя росіян, щоб побудувати свою владу.

Російська влада полягає у терорі на місцеве населення,
– зазначив міський голова Мелітополя.

Зараз у місті триває третя хвиля примусової паспортизації. З 1 червня окупанти заборонили видачу безкоштовних ліків та виїжджати швидкій медичній допомозі на виклики до людей без російського паспорта.

Крім того, росіяни зобов'язали усіх мелітопольців перепідписати угоди з їхньою фейковою компанією про постачання електроенергії.

Сьогодні мелітопольці мають робити вибір, або життя з рашиським паспортом і світлом, або смерть,
– наголосив Федоров.

Протягом останніх тижнів у Мелітополі почастішали випадки викрадення людей. Окупанти десятками на день викрадають людей та садять у полон. Так, вони намагаються протистояти українському спротиву.

Що відомо про "бавовну" в Мелітополі

  • Мер тимчасово окупованого Мелітополя Іван Федоров повідомив про "бавовну" в місті 28 травня. Він зазначив, що вибух чули мешканці центральної частини Мелітополя.
  • В окупованому Мелітополі ввечері 29 травня почули вибух. Ймовірно, "бавовну" зустріли десь на об'єктах окупантів.
  • Надвечір 30 травня у тимчасово окупованому Мелітополі прогриміли потужні вибухи. Їх чули усі мешканці міста. У частині міста, де пролунали вибухи, розташовується окупований росіянами завод "Автокольорлит".