Тенденції невтішні: про що сигналізують звинувачення Китаю у вторгненні есмінця США

26 листопада 2023, 16:23
Читать новость на русском

У Південнокитайському морі стався інцидент між США і Китаєм. Щоб продемонструвати свободу судноплавства, американський ракетний есмінець USS Hopper зайшов у води біля спірних Парасельських островів, а Пекін у відповідь спрямував свої військові сили.

Політолог-міжнародник Руслан Осипенко припустив 24 Каналу, що між США та Китаєм може виникнути велике протистояння. Хоча й були надії на переговори Джо Байдена та Сі Цзіньпіна в Сан-Франциско.

До теми Таємні переговори та розрядка 2․0 для світу: про що домовлялися Байден та Сі в США

"Набір актуальних обставин свідчить про те, що не буде відновлення глобальної торгівлі, яка могла б заспокоїти обидві країни й загалом світ", – констатував Осипенко.

Між США і Китаєм може зароджуватись протистояння: дивіться відео 24 Каналу

За його словами, ніякої глобалізації немає – світ став біполярним. Табір демократичних країн не торгуватиме з табором персоналістських режимів, що призведе до погіршення внутрішнього економічного стану в конкретних країнах.

Щоб утримати владу, політичні еліти підуть найпростішим шляхом – каналізують незадоволення і соціально-політичну дестабілізацію в конфлікт зовні.

Це й планував Путін

"Те, що до влади в Європі приходять крайні праві і крайні ліві, – це був план Путіна. Він готував підґрунтя, щоб використати цю ситуацію", – зазначив Осипенко.

Російський президент цілеспрямовано руйнує єдиний актив, який тримає на плаву євроатлантичний простір, – солідарність. Без неї Росія і Китай роздушать будь-яку країну поодинці.

Один з методів – роздмухування міграційної кризи.

Ситуація в Південнокитайському морі: основне

  • На Парасельські острови претендують В'єтнам, Китай і Тайвань. Архіпелаг має велике стратегічне значення, бо лежить між Тихим та Індійським океанами. Крім того, регіоном зацікавлені США.
  • На відміну від Китаю, В'єтнам схиляється до мирного врегулювання ситуації. Країна готова вести переговори в межах підписаної 2011 року Угоди про базові принципи врегулювання проблем на морі.
  • США разом із союзниками регулярно направляють бойові кораблі в спірні води, щоб продемонструвати свободу судноплавства. Однак Китай щоразу висловлює протест.