Взяти Покровськ дуже важко, – воїн ЗСУ припустив, чи здатна зараз Росія на це
На Покровському напрямку станом на 4 вересня українські захисники відбили 61 атаку противника. Ворог намагається просуватися. Протикник перекидає свої резерви на Донеччину доволі швидко, ситуація там змінюється постійно.
Про це розповів в етері 24 Каналу військовослужбовець ЗСУ та політолог Кирило Сазонов, зазначивши, що нині складно давати прогноз щодо того, може Україна втратити Покровськ чи ні, адже ситуація залежить від багатьох факторів.
Дивіться також У боях за Покровськ Росія втратила рекордну кількість техніки: у ЗМІ назвали число
Ворог проривається до траси
Зі слів військового, противник може знайти резерви, але й ЗСУ так само можуть це зробити. Він розповів, що російська армія має на меті підійти до траси Покровськ – Костянтинівка. Хоча нею українські військові не користуються дуже давно, є відповідний наказ щодо цього.
Є Костянтинівка, 10 кілометрів на схід від неї – Часів Яр, 12 – 15 кілометрів на південь – Торецьк, від Костянтинівки 25 кілометрів до Покровська, там пролягає траса, до якої проривається ворог. Йому не дуже й Покровськ потрібен. Ті ресурси, які є в противника, дозволяють йому мріяти про те, аби перерізати логістику, цю трасу,
– зазначив Сазонов.
Військовослужбовець припустив, що окупанти хочуть відрізати українське військо на Донеччині від запорізького угруповання ЗСУ.
Фронт на Покровському й Торецькому напрямках не впав
Сазонов пригадав події, які відбувались пів року тому довкола Часового Яру, плекаючи надію, що й Покровськ вистоїть.
"В березні нашу 41 бригаду перекидали в Часів Яр з Куп'янська, ми тоді жартували, що треба зробити більше фото в місті, бо за тиждень можемо його втратити. Минуло пів року, ворог так і не взяв Часів Яр. Щодо Торецька, там противник рухається, але ми це називаємо "2 хати на добу", тобто це не просування, фронт не впав, як і на Покровську", – озвучив Сазонов.
Покровський напрямок військовий назвав найважчим. Для порівняння, біля Часового Яру за добу може бути від 7 до 12 великих штурмів, біля Торецька від 10 до 15, на Покровському напрямку 50 – 55. І це мовиться про масштабні атаки, маленькі боєзіткнення, за словами Сазонова, не рахуються.
Росіяни проходять невеликими групами
Аби не стати мішенню для ракет і дронів з боку ЗСУ, російські солдати рухаються маленькими групами, потім формують декілька основних і йдуть в атаку. На Покровський напрямок ворог кидає всі свої засоби ураження, бо для нього саме цей напрямок є пріоритетом.
Зі слів Сазонова, російське командування воліє звітувати в Кремлі своєму керівництву хоч про якісь успіхи російської армії. Адже на Часовому Яру, Лимані, в Запорізькій та Херсонській областях успіхів у противника немає.
На Покровському напрямку є просування, противник намагається з цього вичавити максимально, що може і прозвітувати про це в Москві. В тому числі, щоб надалі використовувати це на перемовинах, якщо вони відбудуться. Взяти Покровськ дуже важко, я сумніваюся, що російським військам вдасться це зробити,
– наголосив Сазонов.
На Покровському напрямку ворог намагається просуватись неподалік Зеленого Поля, Воздвиженки, Миролюбівки, Новотроїцького та Селидового. Основні ж зусилля докладає в районах Новогродівки, Гродівки й Михайлівки. Двічі завдав ударів некерованими авіаракетами по Олександрополю, бомбардував КАБами Селидове і Мирноград.