Скандал з бригадою "Анна Київська": яка реакція Франції
Бійців 155 бригади "Анна Київська" готували у Франції, вони були озброєні важкою технікою. Але після повернення втрапили у скандал. Журналісти попросили французьку сторону про коментар.
Деталі передає 24 Канал з посиланням на "Радіо Свобода". ДБР уже порушило дві справи за статтями про перевищення повноважень і дезертирство.
Дивіться також Публічне СЗЧ, побиття військового, втечі за кордон і бізнес на армії: головні скандали 2024 року
Що кажуть у Франції про скандал довкола 155 бригади
Міністерство оборони країни повідомило: у другому півріччі 2024 року Франція підготувала й обладнала для загальновійськового бою українську бригаду чисельністю майже 2000 осіб. Бійці навчалися на французькій техніці, яка від початку була призначена для України. Саме з цими машинами військові повернулися додому після завершення навчань.
Це повна модель навчання, яку наразі реалізувала лише Франція та яку високо оцінив український партнер,
– заявили там.
Утім, власне скандал з бригадою французьке міноборони не прокоментувало. Як і те, чи стежать вони за розвитком ситуації та чи запитували додаткову інформацію в української сторони, окрім оприлюдненої у ЗМІ.
Французьке міноборони відповіло, що за відбір військових відповідала українська сторона. Київ формував 155 бригаду та керував процесами. І визначав умови розгортання бригади на території України.
У Єлисейському палаці журналістам коментар не дали, порадивши звертатися до міністерства оборони Франції.
У чому суть скандалу зі 155 бригадою
Відповідь міноборони Франції стосується техніки тому, що є звинувачення у недостатній укомплектованості бригади. Журналіст Юрій Бутусов написав про те, що бригада не мала жодного дрона та засобів РЕБ. Через це танки Leopard і бронемашини VAB були уражені російськими дронами. А мінометники та артилеристи, хоча й отримали САУ CAESAR, не встигли пройти повноцінний курс стрільб.
До того ж 120-міліметрові мінометні міни українського виробництва виявилися бракованими. Ненавчених людей, за даними журналіста, кинули під Покровськ. Також Бутусов повідомив про випадки масового дезертирства серед бійців – у тому числі у Франції. І про управлінський хаос.
Forbes навів такі дані: номінально в штаті 155 бригади мало бути понад 5800 військових. Таким чином, вона стала б однією з найбільших у ЗСУ. Та близько 1700 бійців пішли у СЗЧ.
2 січня Рустем Умєров анонсував перевірки у Командуванні Сухопутних військ ЗСУ. За результатами обіцяють реформу в системі управління та кадрової політики.