Скандал з ракетними двигунами для КНДР: Турчинов оприлюднив важливі деталі

22 серпня 2017, 16:39
Читать новость на русском

Чинна система державного експортного контролю в Україні виключає можливість передачі ракетних двигунів РД-250 КНДР.

Про це мовиться у доповіді секретаря РНБО України Олександра Турчинова Президентові України Петру Порошенку.

Турчинов пояснив, що ракетні двигуни РД-250 (3 штуки) входять до складу першого ступеня міжконтинентальних балістичних ракет Р-36, Р-36орб і перших ступенів ракет-носіїв "Циклон-2" і "Циклон - 3". Також ракетний двигун РД-252 (висотна модифікація РД-250) входить до складу другого ступеня міжконтинентальних балістичних ракет Р-36 і Р-36орб. А ракетний двигун РД-262 (висотна модифікація РД-250) входить до складу другого ступеня ракет-носіїв "Циклон-2" і "Циклон - 3".

Читайте також: "Ракетний скандал": Клімкін на сторінках NYT закликав провести міжнародне розслідування

За підсумками проведеної роботи і на підставі наданих державними органами матеріалів робоча група констатує: чинна система державного експортного контролю за міжнародними передачами товарів військового призначення та товарів подвійного використання виключає можливість передач таких товарів до країн, щодо яких запроваджено відповідні санкції Ради Безпеки ООН,
– мовиться у доповіді.

Нагадаємо, 14 серпня впливове американське видання The New York Times з посиланням на висновки фахівця з ракетних питань Міжнародного інституту стратегічних досліджень Майкла Еллемана поширила припущення, що ракету МБР Hwasong-14, запущену в липні КНДР, було оснащено ракетним двигуном, створеним на основі розробленого в 60-ті роки РД-250. Найбільш імовірним постачальником технологій для двигуна корейської МБР видання назвало українське держпідприємство "Південмаш".

Через публікацію робоча група та Міжвідомча комісія з політики військово-технічного співробітництва та експортного контролю провела перевірку.