Генерал-майор СБУ назвав мету заяв посла Китаю у Франції

23 квітня 2023, 18:45
Читать новость на русском

Посол Китаю у Франції Лу Шей заявив, що колишні радянські республіки не мають статусу в міжнародному праві, а питання щодо приналежності Криму є "неоднозначним". Такими одіозними заявами Китай перевіряє реакцію європейських країн.

Про це 24 Каналу розповів генерал-майор запасу СБУ Віктор Ягун. Він переконаний, що усі заяви китайських політичних представників – не випадковість, а елементи продуманої гри.

Дивіться також Не хочуть "нагнітати ситуацію": в МЗС Китаю зробили нову заяву щодо війни проти України

Ягун зауважив, що Китай є тоталітарною державою. Якщо ми гадаємо, що посли висловлюють свої думки та бачення, то це неправда. Хоч подібні висловлювання йдуть в розріз з офіційною позицією Китаю, таке завдання було поставлене перед китайським дипломатом у Франції, припустив генерал-майор.

Він згадав, як один з найповажніших китайських дипломатів Ван І під час своїх офіційних візитів до Європи, наполягав на європоцентричності Китаю. Після цього з'явилися 12 пунктів китайського "мирного плану".

Вони просто пробивають позицію тих чи інших країн, як вони будуть реагувати на їхні слова,
– переконаний спікер.

Позиція має бути жорсткою

Генерал-майор зауважив, що дуже правильною була реакція Естонії та Литви, які викликали китайських послів у своїх країнах, і запитали, що Китай мав на увазі подібними заявами.

Це гра, мовляв, "а може пройде". Перший раунд з Еммануелем Макроном вони виграли, він фактично почав повторювати ті тези, які їм дуже хотілося почути, що можна бути окремими від США, мати окрему думку, окрему систему безпеки тощо,
– підкреслив Ягун.

Він вважає, що Україні варто вести дуже жорстку позицію, зокрема викликаючи китайського посла і так само прямо питати: "Скажіть, будь ласка, а Тайвань – це Китай чи не Китай?" Отже, якщо Тайвань – це Китай, то чому Крим має бути не Україною?

Зокрема посол України у Франції поставив питання про те, чий Владивосток. Адже Китай вважає, що у 1868 році договір було підписано незаконно і ця територія була захоплена Російською імперією.

Ягун прокоментував скандальну заяву китайського посла: дивитись відео

Заява китайського дипломата: що відомо

  • В інтерв'ю французькому телеканалу посол Китаю у Франції заявив, що колишні радянські республіки "не мають ефективного статусу в міжнародному праві". До того ж він заявив, що питання Криму є неоднозначним, адже "півострів спочатку був російським".
  • Радник глави Офісу Президента Михайло Подоляк наголосив, що усі пострадянські країни мають чіткий суверенний статус, зафіксований у міжнародному праві, однак його не має Росія, яка обманним шляхом посіла місце в Радбезі ООН.
  • Естонія та Литва одразу ж відреагували на подібні заяви. Міністерство закордонних справ Естонії викликало посла Китаю. А міністр закордонних справ Литви наголосив, що у зв'язку з подібними висловлюваннями держави Балтії не довіряють Китаю як посереднику у врегулювання війни в Україні.