Скільки "Газпром" готовий транспортувати газу через територію України в Європу
Україна залишається головним транзитним майданчиком для російського газу в Європу. Тож поки не побудовано "Північного потоку-2", "Газпрому" слід домовлятися саме з Україною.
Як заявив голова правління "Газпрому" Олексій Міллер, російська компанія не планувала відмовлятися від українського транзиту, і його доведеться зберегти, передає "Інтерфакс-Україна".
"Певний транзит цілком може зберегтися, в обсязі 10-15 мільярдів кубометрів в рік. Але українська сторона повинна довести економічну доцільність нового контракту на транзит", – переконаний глава "Газпрому".
Читайте також: Меркель розповіла, що вказала Путіну на небезпеку для України від "Північного потоку-2"
Що таке "Північний потік-2"? Це газопровід від Росії до Німеччини, першу гілку якого вже збудували. Її проклали дном Балтійського моря від російського Виборга до німецького Любміна. Довжина газопроводу складе більше 1,2 тисячі кілометрів. Передбачається, що пропускна здатність газопроводу складе 55 мільярдів кубометрів газу на рік. Партнери по проекту: "Газпром", Engie, OMV, Shell і дві німецькі компанії – BASF і Uniper.
"Північний потік-2"зводять як альтернативу транзиту газу через Україну. Критики проекту вказують насамперед на те, що газопровід поглиблює залежність країн ЄС від російського газу.