Про це Меркель сказала на брифінгу за підсумками зустрічі з Президентом України Петром Порошенком.

За словами канцлера Німеччини, вона взяла до уваги занепокоєння України щодо газопроводу і висловила їх президентові Росії.

Читайте також: Порошенко різко висловився про "Північний потік-2" та запропонував Німеччині альтернативу

Ми обговорили з президентом РФ цю тему, і я сказала йому, що не може бути ситуації, за якої Україна через "Північний потік-2" не матиме жодного значення як транзитна країна,
– зазначила Меркель.

Вона наголосила, що транзит газу має стратегічне значення для України, тому, розглядаючи питання будівництва "Північного потоку-2", слід однозначно з’ясувати ситуацію щодо транзиту газу через Україну.

При цьому канцлер Німеччини визнала, що "Північний потік-2" є не лише економічним, але й політичним проектом.

Нагадаємо, 27 березня Німеччина видала всі необхідні дозволи на будівництво та експлуатацію газопроводу "Північний потік-2" у німецькій Виключно економічній зоні (ВЕЗ).

Що таке "Північний потік-2"? Це газопровід від Росії до Німеччини, першу гілку якого вже збудували. Її проклали дном Балтійського моря від російського Виборга до німецького Любміна. Довжина газопроводу складе більше 1,2 тисячі кілометрів. Передбачається, що пропускна здатність газопроводу складе 55 мільярдів кубометрів газу на рік. Партнери по проекту: "Газпром", Engie, OMV, Shell і дві німецькі компанії – BASF і Uniper.

"Північний потік-2"зводять як альтернативу транзиту газу через Україну. Критики проекту вказують насамперед на те, що газопровід поглиблює залежність країн ЄС від російського газу.