Скільки громад Московського патріархату перейшли до Київського за час війни в Україні

9 жовтня 2018, 00:58
Читать новость на русском

За останні 4 роки майже 120 громад Української православної церкви Московського патріархату перейшли або перебувають у стані переходу до Київського патріархату.

Про це розповів директор департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури Андрій Юраш в інтерв'ю "Главкому".

Читайте також: Автокефалія для України: глава РПЦ Кирил зробив нову гучну заяву

За його словами, частина громад одразу після початку війни на Донбасі покинули Московський патріархат.

Приблизно третина з них відразу перейшли в Київський патріархат. В іншій третині відбувся перехід стихійним способом, коли більшість громади всупереч меншості стала на бік УПЦ КП. Ще в третині тривають протистояння, коли в храми не допускаються священики або здійснюються почергові богослужіння,
– розповів Юраш.

Чиновник зазначив, що з юридичної точки зору, позиція УПЦ МП виглядає абсурдною: вона апріорі не хоче визнавати право громад вирішувати свою долю.

"Для них громада – якась структурна одиниця, яка довічно, до другого пришестя, має перебувати у феодальному володінні МП. Наш закон дає можливість абсолютно вільно вірянам змінювати свою релігійну юрисдикцію. І ніхто цьому не може перешкодити. І саме громада володіє усім майном, і має повне право цим майном розпоряджатися – це може бути храм, будинок священика, автомобілі тощо. А УПЦ МП категорично виступає проти цього. Вона називає переходи громад до іншої юрисдикції "захопленнями храмів", що абсолютно не пов’язується з реаліями та законом", – наголосив Юраш.

Також, представник Мінкульту зауважив, що через це українській стороні доводиться пояснювати на різних міжнародних заходах, що релігійне законодавство України є одним із найліберальніших у Європі.

Нагадаємо, раніше директор департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури Андрій Юраш розповів, що Києво-Печерська та Почаївська лаври не належать УПЦ МП. Вони є об'єктами національного значення і є державною власністю, проте наразі вони перебувають в оренді Московського патріархату.